Gå til innhold
Hundesonen.no

Embla på idrettsplassen


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Herreguuud for et vær! Da hadde hverken jeg eller Casper beveget oss ut nei :lol:

Så flink hun er da! Synes det ser ut som hun trekker helt riktig jeg, men jeg kan ikke så mye om dette så skal ikke uttale meg egentlig.

Skrevet

jeg synes det ser ut som om selen er litt stor i halsen jeg:) men hun trekker i og for seg bra, i den grad man kan dømme ut ifra ett bilde da. Men for vinterens gleder bør du lære henne å trekke med hodet opp og ikke i bakken;) (jeg sliter enda med det på min og guud hvor irriterende:P)

Skrevet

De skal da ha hodet ned når de trekker på den måten? Blir noe annet med snørekjøring vel?

Ellers når jeg ser igjen, ser det kanskje ut som den er stor i halsen ja, ser liksom ut som det trekkes med halsen... men kan bare være vinkelen på bildet og da :lol:

Skrevet
jeg synes det ser ut som om selen er litt stor i halsen jeg:) men hun trekker i og for seg bra, i den grad man kan dømme ut ifra ett bilde da. Men for vinterens gleder bør du lære henne å trekke med hodet opp og ikke i bakken;) (jeg sliter enda med det på min og guud hvor irriterende:P)

Hvorfor i alle dager skal de trekke med hodet opp? Jeg prøver så godt jeg kan å få hunden til å trekke med hodet ned, og jeg ser jo lett at hun bruker musklene mer riktig når hodet er vendt mer nedover enn oppover. Tar man utgangspunkt i hest, så bruker de ryggen helt feil når de går med hodet opp, og arbeidshester som trekker tunge lass trekker best med hodet ned. SÅ forskjellig er ikke de to dyrene, at en hund bør trekke med hodet opp. Og bruker man nomesele vil selen faktisk automatisk hindre hunden i å trekke med hodet opp, pga at trekkpunktet kommer lenger ned. Bruker man en spor- og sykkelsele vil hodet komme mer opp, fordi trekkpunktet blir høyere. Hver gang jeg ser hunden min trekke med hodet opp, er jeg redd for belastningsskader.. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...