Gå til innhold
Hundesonen.no

weeeeeeey hun er min:D


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

mamma har ENDELIG SAKT ja!!! :) jeg ble så gla at jeg nesten begynte å gråte! jeg har aldri vært gladere i hele mitt liv! det er som snudd på hodet!

i morgen har jeg henne kanskje å! :D:D:D:D

er kjempe gla =D> =D> =D>

HUURRAAAAAAAAAA!

i morgen blir d feiring! MASSE bilder låver jeg dere!!

*hapyyyyyyyy* :D

Skrevet

å navnet er mira :)

hehe, i dag blir det innkjøp! valpefor å leker, er så helt utruli arti i VALPE tiden! :D

lurer på hvordan vega takler dette, hun ELKSER papilloner joooo :mrgreen:

Skrevet

får henne på fredag! blir venting da...huff! tror dere jeg overlever!?

jada...

den som venter på noe godt... :roll:

er så utrulig happy! =D> :)

kommer med bussen gjør hun ..da kl halv 11 på kvellden, så jeg håper hun er trøtt da hihi! :wink:

Skrevet

m-m jeg overlever nok!

er bare så gla å munter, er som om ANGSTEN er borte..men d er den jo ikke, bare ikke så dominerende...

jeg fikk mira får å kanskje klare å få livslysta tilbake å bli mere sosial... :)

for angsten ødela mye,

noen her som tror det vil hjelpe neg videre? 8)

Skrevet

Det tror jeg absolutt det vil gjøre. :)

Nå som du har fått valp så må du jo bare ut å sosialere den og sånn også. Det hjelper nok mye vil jeg tro. :D

Lykke til. :D

Skrevet
m-m jeg overlever nok!

er bare så gla å munter, er som om ANGSTEN er borte..men d er den jo ikke, bare ikke så dominerende...

jeg fikk mira får å kanskje klare å få livslysta tilbake å bli mere sosial... :D

for angsten ødela mye,

noen her som tror det vil hjelpe neg videre? 8)

ja det tror jeg faktisk. :) nå var ikke jeg klar over at du var/er plaget med angst.

Skrevet

det er så grusomt å ha angst...hater anfallene...

å etter at jeg var hos phsykolog blei jeg BARE verre...for jeg tar ting bokstavelig..å hun mente jeg pustet feil..blablabla..så jeg tør nesten ikke dra ut av huset,,,ikke handle eller noe...å d er phsykologens feil!

jeg hadde kjjempemye selvtilit før min far døde..å da fikk jeg vega, men hun er ferdi trent å jeg elsker henne, men liker utfordringer så denne hunden tror jeg vil hjelpe MASSE! :wink:

Skrevet

Det er flott :) Gratulerer så mye :D

Men du burde jo få ordentlig hjelp! Panikk-angst er en av de aller letteste psykiske lidelsene og kurere, med rett behandling. Men dessverre er det en del psykologer som ikke er oppdatert på de nye metodene.

Håper uansett at hunden kan hjelpe deg :D Nå er du i alle fall nødt til å gå ut, for hundens del. Dessuten er det mye lettere å komme i kontakt med folk på en ufarlig måte når man har hund. Ønsker deg lykke til :D

*stoooor klem* :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...