Gå til innhold
Hundesonen.no

Keramikk matskål


Recommended Posts

Skrevet

Har nå bestemt meg for å kjøpe keramikkskål til Tinka som har litt vekt, for hun velter jo alt som har (stapper labben oppi vannfat og sånn).

Da jeg var innom min lokale hundebutikk hadde de noen fine firkantete (med rundt i midten) som var lyseoransj (gul) med oransje motiver rundt, en som var lyserosa med sterk rosa motiver rundt. Disse syntes jeg var veldig fine, men finner ikke noe lignende på noen nettbutikker.

Jeg er selvfølgelig åpen til alt, men kunne gjerne tenke meg noe med litt tøft motiv, helst med masse farger (oransj og andre knæskje farger)... da hun har en oransj bia-bed fra før.

Helst ikke så veldig mye dyrere enn 250kr per skål. PS. det skal altså være mat- og vannskål, noe som også kan stå på skålen.

Noen tips??

Skrevet
Hva var galt med de i dyrebutikken siden du ikke kan kjøpe dem der? :)

De hadde bare en av hver farge, da det var restvare.. og helst vil jeg ha to like. Eller en det står vann på og en med mat.

Skrevet

Takk for alle linker og sånn.. men jeg tror nesten utlandet blir billigst og mest utvalg.. bare ta en titt på denne linken.

(forresten en veldig bra butikk i følge min mor, hvis noen skal til utlandet).

Skrevet

Jeg kjøpte mine på Tam Alna. Synes de var ganske tøffe. Svarte med 'bein' symboler på.

Skal se om jeg får tatt bilde av dem etterpå.

Ellers har Buster Zoo ganske bra utvalg på det, men der var det relativt stive priser på dem også...

Her er bilde av de jeg kjøpte på Alna:

RIMG0031.jpg

De har hu enda ikke klart å velte, til tross for ivrige forsøk :)

Skrevet

Kuleste matskålen må jo være denne:

lif is good sin matskål.

Brodern impoterte med seg en hjem fra Canada for ett par år siden og jeg har siklet etter egen siden:P

Tunge, stødig eog kjempemorsomme + at det er rasende festlige for små valper som tror det går ann å grave ut logoen i bånn:P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...