Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Ja, hvem blir med på ringtrening snart? Jeg stiller opp med kamera og tullelabrador som kanskje skal stilles til sommeren, og som dessuten sier ja takk til å leke litt etterpå.

Gjesteparkeringa på statoil er i utgangspunktet et fint sted å være på - så lenge vi ikke blir jaget bort, da. Har opplevd det, nemlig, men det er jo et par år siden nå. Og det er ikke sikkert de er like kresne når det gjelder den øverste parkeringsplassen som når det gjelder parkeringskjellerne.

Så, hvilken dag? Passer førstkommende onsdag ettermiddag, for eksempel i 18.00-tida?

Skrevet

Øhhh.... Onsdager har jeg maratondag på jobb, så da utgår som regel fornuftige gjøremål på kvelden. Er det for tidlig å si i morra? Halv seks, så får vi trent en times tid før turfolket skal igang?

Edit: da kan jeg ta med furminatoren :wub:

Skrevet

Jeg kan i morgen også, jeg. :wub: Da får jeg jo både trent litt, tatt bilder og gått tur. Det er vel også meldt litt bedre vær i morgen enn på onsdag, ikke at det egentlig spiller noen stor rolle - det er jo mildt og fint uansett, liksom.

Guest Christine
Skrevet

Mulig vi kommer, det spørs bare litt på hvilken dag det blir.

Skrevet

Må se hva jeg rekker over i morgen, travel dag :wub:

Men hvis jeg får tid kommer jeg, og kan ta med bord om noen har interesse av det?

Skrevet

Kan hende eg kjem..

Må se hva jeg rekker over i morgen, travel dag :blink:

Men hvis jeg får tid kommer jeg, og kan ta med bord om noen har interesse av det?

Du kan gjerne ta med bord:)

Kan eg og Holly site på dersom du skal?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...