Gå til innhold
Hundesonen.no

Hoinndagan 2009


Anita F

Recommended Posts

Tenkte jeg skulle ta meg en tur dit på søndagen, må jo nesten få med meg valpeshowet, selv om min lille valp er alt for ung til å delta. Men miljøtreningen, den skal vi ha med oss!

Hoinndagan varer fra 1-3. mai og har et variert program. Se hjemmesidene til Selbu Trekk og Brukshundklubb

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Har veldig veldig lyst til å dra, men på lørsdag så skal jeg mest sannsynlig bort, så får se om jeg kanskje ikke kommer meg oppover på søndag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vurderer å dra dit på søndagen. Hadde egentlig planlagt å gå rally LP på lørdag, men kommer mest sannsynlig ikke til å være i form til det :yes: Og å melde oss på i midt norsk open på søndag syns jeg blir litt stort for en debut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kommer også på Hoinndagan, selvsagt. :yes: Jeg er jo redaktør i klubben, så dette må selvsagt dekkes! Men på lørdag skal jeg på agilitykonkurranse, dumme dumme trøndere som skal arrangere ABSOLUTT alt på ei helg! Tre arrangementer (minst) går den helgen, så dette er skikkelig dumt! Fredag skal jeg på åpningsforedraget, og på lørdag skal jeg spise festivalmiddag. Forhåpentligvis bor vi i campingvogn på stedet, så det er bare å komme og hilse på hvis vi er hjemme! :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...