Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur og Blodsportrening i solen


Com

Recommended Posts

Skrevet

Igår var jeg på tur og blodsportrening med Benedicte (Fantasia) og Ingvild(Aya). Dette ble det selvsagt "litt" bilder av..

03040929.jpg

Fie gjemmer seg bak en stein.

03040909.jpg

Mens Knott og Zima leker med ball

03040910.jpg

Knott…

03040911.jpg

Og Zima.

03040914.jpg

Fie stjeler ballen

03040913.jpg

På vei tilbake..

03040916.jpg

Fine hunden min :banana:

03040917.jpg

Knott og Zima kan ha det kjekt alene

03040918.jpg

Mer fie med ballen bilder..

03040915.jpg

Solen begynner å komme gjennom tåken :icon_redface:

("Klipp" mer kommer !)

Skrevet

03040912.jpg

Hele gjengen

03040906.jpg

Zima går blodspor..

03040907.jpg

På sporet

03040908.jpg

Slutten er funnet og flinke Zima får belønning :banana:

03040920.jpg

Fie sin tur til å gå spor

03040921.jpg

03040922.jpg

03040923.jpg

Så stolt over å ha funnet slutten og elgfoten :icon_redface:

(klipp , kommer enda mer..)

Skrevet

03040903.jpg

Knott kan også gå spor..

03040904.jpg

03040919.jpg

Hunden forsvant eller noe

03040905.jpg

Lykkelig knott med fangsten

03040927.jpg

Etter å ha lekt med blod er det viktig å bli ren

03040926.jpg

03040901.jpg

03040925.jpg

*Krasj*

03040924.jpg

03040902.jpg

03040928.jpg

Glade hunder i solen :icon_redface:

[slutt]

Skrevet

Fine bilder, tusen, tusen takk:D *Knise litt av kræsj-bildet* Jeg er ikke helt sikker på hvor smarte de ser ut alle sammen hele tiden, men de er iallefall bare suuupersøte:D

Skrevet

Det er iallefall ikke så veldig langt unna, LeneG, vi begynner å skjønne at det faktisk blir sommer en vakker dag, og det er heeerlig:D

Skrevet
Peeeneste hundene det!

Og båndtvangen ser jeg blir overholdt :icon_redface:

Æsj, du er så pirkete atte! Men til vårt forsvar var vi på et inngjerdet sauebeite hvor sauene enda ikke er sluppet, så det er ikke så veldig mange andre dyr man kan jage der:p *ro ro*

Skrevet
Fine bilder av fiine jenter! Og wow, Zima ser jo nesten stillbar ut nå, tror ikke jeg har sett så mye pels på den blå der før!

Ja nå er den faktisk på vei syns jeg!! *krysse fingrer* :icon_redface:

Æsj, du er så pirkete atte! Men til vårt forsvar var vi på et inngjerdet sauebeite hvor sauene enda ikke er sluppet, så det er ikke så veldig mange andre dyr man kan jage der:p *ro ro*

Godt du har forsvaret klart i det minste! :banana:

Skrevet
Peeeneste hundene det!

Og båndtvangen ser jeg blir overholdt :banana:

ups, der tok du oss. lovbrytere alle sammen :icon_redface:

Skrevet
Dere har jo sommer jo :shocked: Så ut som hundene hadde det deilig.

Kjempefine bilder :D

Ja her er det så godt som sommer ;)

Kjempefine bilder! Likte veldig godt tåkebildene. Og selvfølgelig herlige hunder :P

Fineste og flinkeste frøknene det! :P *savne Knottis*

Kjempefine hunder og bilder! :P

Peeeneste hundene det!

Og båndtvangen ser jeg blir overholdt :P

Fine bilder av fiine jenter! Og wow, Zima ser jo nesten stillbar ut nå, tror ikke jeg har sett så mye pels på den blå der før!

Fine hundene!

Tusen takk for alle de fine kommentarene :P

Flotte bilder, og ikke minst flotte hunder! Fie har vokst jo, eller er det bare bildene som lyver? :wub:

Joda, Fie er blitt større ;) Har nesten tatt igjen Knott i høyden nå faktisk.

Det så ut som en fornuftig bruk av dagen!

Flotte hunder, alle tre!

Nei ingenting slår å trene hund midt på dagen i solen :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...