Gå til innhold
Hundesonen.no

CafePress og størrelser


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sikler på noen CafePress-t-skjorter, og fikk akkurat mail om at de har free shipping i dag (om en handler for over 50 £...)

Hvordan er de i størrelsene?

  • 11 months later...
Skrevet

Drar opp denne da jeg lurer på det samme. Har bestilt fra utlandet før, og da har størrelsene vært temmelig schvære. Noen som har bestilt herfra som kan fortelle litt om størrelsene?

Skrevet

Jeg har bestilt en genser derifra, og ut ifra måleskjemaet skulle jeg ha M. Den er rimelig svær, og jeg kunne hatt S, om ikke XS og. Kjøpte også t-skjorte i L til kjæresten, han kunne nok hatt den i M. Men var mindre forskjell størrelsesmessig på t-skjorten enn genseren :ahappy:

Skrevet

Jepp, de har telt-størrelser. Lurt å bestille i minst en størrelse mindre enn man tror man trenger, hvis man ikke vil ha teltklær (gjør ikke meg så mye og klær krymper jo gjerne littegrann uansett).

Forresten, sjekk at den frie frakten gjelder utenfor USA også da.

Skrevet

Forresten, sjekk at den frie frakten gjelder utenfor USA også da.

Det innlegget til Emma er fra starten på 2009, så jeg vet ikke helt om de fortsatt har det tilbudet. :lol:

Tusen takk for svar, alle sammen. Da vet jeg det hvis jeg bestiller noe derfra. :lol:

Skrevet

De fleste t-skjorte butikkene (hvis jeg kan kalle dem det) har ulike modeller, somregel. Noen er tettsittende, andre standard. Jeg liker de som er litt mer figur sydd, og velger da mannemodell, fordi damemodellene pleier å være ganske små. Som sammenligning kan jeg da måtte bruke XXL i damemodellen, og medium i herremodellen.

Og de "skikkelige" butikkene, har målene på størrelsene. Vidde og lengde. Så kan man måle på seg selv.

Guest Jonna
Skrevet

De tettsittende damemodellene har jeg kjøpt i samme str som jeg normalt gjør, samme med singlet i damemodel.

De som en unisex må jeg ned en str, og damemodellene som ikke er fasong på må jeg ned en str (men de er ekstremt korte i fasongen).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...