Gå til innhold
Hundesonen.no

Matskål for hurtigspisende hunder


SiriEveline

Recommended Posts

Skrevet

Selvom vofsen min ikke er så hurtigsspisende av seg, har jeg sett flere tråder hvor det er spørsmål om hvordan man skal få hunden sin til å slutte å sluke maten.

Vel, idag kom jeg over denne skålen:

34y7al1.jpg

Jeg vet ikke noe om den fungerer eller ikke, men tenkte jeg skulle tipse videre om det. Morsomt hvis noen har erfaring med den da!?

Skrevet
Tror ikke min hadde fått tak i maten med den korte snuten sin nedi der ;)

Finnes jo egen skål for slike flat faces som våre! Doooh! *slår seg selv i pannen*

Neida ;) bare tuller ;) Men det finnes en egen for engelsk bulldogg, fransk buldogg, mops, osv! ;)

Har en venninne som bruker den på bordercollien sin, hun er veldig fornøyd. For han har for vane og SLUKE mat, slik at han spyr det opp igjen fordi det blir litt kaos nedi magen tydeligvis.. Hun har bare brukt sin i åtte dager da.. men hun er fornøyd ;) enn så lenge

Skrevet

Må jo innrømme at skålen så ganske komisk ut.. men den virker jo sikkert.. men kanskje ikke akkurat på en mops nei.. får vel ikke tak i noe mat stakker, med mindre de stikker tungen nedi og håper at noe mat klistrer seg fast..

Skrevet

Har du liten hund og/eller katt, får du med en slik skål om du kjøper min 2 kg Royal Canin Kattemat i enkelte zoo-kjeder nå.

Kjenner til ei som har en slik på hunden sin, et matvrak av en JRT. Den fikk ikke i seg maten kjapt nok med dennne skålen så den veltet den like så godt.

Skrevet
Har du liten hund og/eller katt, får du med en slik skål om du kjøper min 2 kg Royal Canin Kattemat i enkelte zoo-kjeder nå.

Kjenner til ei som har en slik på hunden sin, et matvrak av en JRT. Den fikk ikke i seg maten kjapt nok med dennne skålen så den veltet den like så godt.

Nåå, noen av disse dyrene er ganske desperate ja! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...