Gå til innhold
Hundesonen.no

Innbildt etter "tjuvparring"?


Carma

Recommended Posts

Ja eg satse på det alså! :rolleyes:

Hu har det ikkje så bra nå når hu er så deprimert.. :lol:

Men då sender eg rekningen til dere da! :P

Heheh, nei det går nok bra!:D

Var netopp i hundeparken, da var hun utrolig irritabel av seg, og voktet over både meg og seg selv og kjeftet på alle hunder som kom bort. Hun går til vanlig overens med alle hunder, aldri vert i noen konflikt!..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 58
  • Created
  • Siste svar
Ja eg satse på det alså! :rolleyes:

Hu har det ikkje så bra nå når hu er så deprimert.. :D

Men då sender eg rekningen til dere da! :lol:

Heheh, nei det går nok bra!:P

Var netopp i hundeparken, da var hun utrolig irritabel av seg, og voktet over både meg og seg selv og kjeftet på alle hunder som kom bort. Hun går til vanlig overens med alle hunder, aldri vert i noen konflikt!..

Stakkars! Har det nok ikke helt godt med seg selv da, nei.... Greit å få det sjekket ut. Kan jo være noe annet også så greit å finne ut av det! Buffy hilser og ønsker god bedring! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, denne tråden her var jo kjempegøy :) Fikk meg en god latter her midt på natta! :D

EDIT: forresten så har begge mine to kastrerte hanhunder hatt seg eventyr etter de var kastrerte (den første holdt jeg øynene unna i to sekunder, den andre var med svigers :) ). Så ja, det er visst meget mulig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, denne tråden her var jo kjempegøy :) Fikk meg en god latter her midt på natta! :D

EDIT: forresten så har begge mine to kastrerte hanhunder hatt seg eventyr etter de var kastrerte (den første holdt jeg øynene unna i to sekunder, den andre var med svigers :D ). Så ja, det er visst meget mulig!

a055.gif Vet ikke om jeg skal SI hva jeg tenkte her engang. a055.gif:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

a055.gif Vet ikke om jeg skal SI hva jeg tenkte her engang. a055.gif:whistle:

:) og du var ikke den eneste som tenker i de baner... :)

Dere er noen grisejenter! JEG tenkte iallefall IKKE sånn!! :rolleyes:

Jeg har ikke fått lest i gjennom denne tråden ordentlig før nå, men dette må da ha vært den mest suksessfulle aprilspøken er inne i år :)

Hihi, jeg er iallefall lykkelig fornøyd! :)

Mange som ble lurt her ja!:) hehe

Det ble 7 dager hormonkur på min hund iallefall...

ellers er hun frisk å fin!:)

Så bra da! Da får hun nok humøret tilbake får vi håpe! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...