Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil møte oss i dag? (29/3)


eple

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Har en 8 uker gammel collie her hjemme som veldig gjerne vil leke med en annen hund eller valp! Vi håper noen vil treffe oss i bergensområdet i dag, hun har så masse energi som skal ut :icon_redface:

Skrevet

Juhuuu! Fikk PM av deg, så den akkurat...! Jeg er klar.. Skal en tur i Kanadaskogen, men etter det er jeg fri..! Hvor i Bergen er det du holder til?

Skrevet

Heisan, bor midt i sentrum i nærheten av fløibanen. Har bil så kan kjøre og møte deg om du vet et lurt sted :icon_redface: Jeg kan også hente dere feks hvis vi vil dra til Krohnegården eller lignende.

Skrevet

Vi hadde koselig play-date for de to små på Gamlehaugen (ved slottet) i dag..! :) De gikk kjempegodt overens, og koste seg masse mest..! :D Deilig!

P4020544.jpg

P4020243.jpg

P4020189.jpg

P4020153.jpg

P4020175.jpg

P4020319.jpg

P4020429.jpg

P4020498.jpg

P4020588.jpg

P4020598-1.jpg

P4020656.jpg

P4020598.jpg

Og nå har jeg forresten kjøpt speilrefleks til neste date, så da blir det SKIKKELIGE bilder! :)

Skrevet

Takk for et kjekt møte med dere! :) Supert at du hadde med kamera! Er så gøy å ha litt bilder fra de er små. *laste ned* Tia var superkul å leke med synes Sirpa, så dette må gjentas! Hun var helt kake da vi kom hjem, sov masse. Vi får øve litt mer på innkalling og oppstilling i mellomtiden, hehe!

  • 1 month later...
Skrevet

HAhahaa :lol: morsomme bilder! Det ene så litt grovt ut :P Også var det er der collie valpen løp kjempe stolt mot de store whippetene og de ble livredd :P morsomt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...