Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor kjøper men v&h?


Ross

Recommended Posts

Skrevet

Har hørt man får kjøpt det på dyrebutikker, men dyrebutikker pleier som regel å være ganske dyre. Hvor kjøper dere i fra og hva beteler dere?

Skrevet

Vi kjøper vom og hundemat på Oslo Zoo senter i Oslo sentrum eller på Tropehagen Zoo, og betaler ca. 15 kr for en halvkilospølse.

Skrevet
Har hørt man får kjøpt det på dyrebutikker, men dyrebutikker pleier som regel å være ganske dyre. Hvor kjøper dere i fra og hva beteler dere?

Det billigste blir å kjøre til Trøgstad og handle direkte fra produsenten. Marit og jeg var der i sommer, fikk kjøpt før det ble fryst (enkelt å porsjonere i passe fryse-ned-biter), handlet forholdsvis stort og betalte vel noe slikt som 7.50 pr kg :)

Guest Kåre Lise
Skrevet
Det billigste blir å kjøre til Trøgstad og handle direkte fra produsenten. Marit og jeg var der i sommer, fikk kjøpt før det ble fryst (enkelt å porsjonere i passe fryse-ned-biter), handlet forholdsvis stort og betalte vel noe slikt som 7.50 pr kg :icon_cry:

Ja det er vel prisen om du henter minimum 200kg i 20kg blokker.

Oversikt over alle utsalg her : http://vomoghundemat.no/fylker/norgefylkerfinal.asp

Skrevet

23 kr pr kg i 1 kg pølser. Jeg kjøper av privat forhandler i Bergen.

15 kr pr kg i 5 kg pølser, har dessverre ikke stor nok fryser.... :icon_cry:

Skrevet
250,- for 20 kg (altså 12,50 pr kg), 19 kr for 1 kgs pølser på Rema 1000 Brønnøysund.

På Rema faktisk... Det har jeg ikke sett her foreløpig, men det er kanskje fordi det er såpass mange andre utsalgssteder her.

Skrevet
På Rema faktisk... Det har jeg ikke sett her foreløpig, men det er kanskje fordi det er såpass mange andre utsalgssteder her.

Ikke noe de reklamerer med, men jungeltelegrafen funker bra her ... Man må bak på fryselageret for å få hentet ut herlighetene. Kanskje en idé å pushe litt på andre nærbutikker også? Veldig greit, da.

Skrevet
Ikke noe de reklamerer med, men jungeltelegrafen funker bra her ... Man må bak på fryselageret for å få hentet ut herlighetene. Kanskje en idé å pushe litt på andre nærbutikker også? Veldig greit, da.

Så det er faktisk mulig å få dagligvarebutikker til å ta inn V&H så lenge de har kjøpere nok og eierne av butikken liker hunder? ;) Interessant, og absolutt en tanke å ta med seg for oss som bor så teit til her oppe...

Sender V&H store mengder med f.eks båt? Norwegian Polar kommer med båt hit til byen, og ender opp på et fryselager i havna - må vel gå ann å gjøre det samme med V&H?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...