Gå til innhold
Hundesonen.no

Blog elller nyheter?


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Innimellom driver jeg og skriver litt om ting som har skjedd, og siden jeg ikke har noen "blog" har jeg bare postet det under nyheter på hjemmesiden...

Er dette "greit" eller synes dere jeg burde få en blogg i tillegg?

Jeg kommer ikke til å blogge sånn veldig ofte kjenner jeg meg selv rett, men sånn en gang i blant.

Er det event. noen linker til fine blog sider dere vil anbefale?

Skrevet

Om du ønsker å ha en blogg må du nesten finne ut av selv :) Har blogg selv, men blir ikkje nødvendigvis så mye hundeprat der. Bruker selv Blogspot.com, og synes den er grei, lett å bruke og (altfor) mange valgmuligheter.

Skrevet

Nyheter-side er det jo greit å ha for å skrive fks. nå er den og den siden oppdatert, nye bilder der, ferske resultater der osv. Bare sånn i korte trekk.

Mens bloggen blir litt mer utfyllende, litt mindre "formelt", om du skjønner, der man utdyper, slenger med et bilde av ungen i sine nye bukser liksom, bare alt mulig egentlig, hverdagstoff.

Det er iallefall slik jeg synes det er best at det er på hjemmesider og sånn.

(hvis du skjønte hva jeg mente nå :) )

Skrevet

Det som er fint med blogginnlegg er jo at folk kan kommentere dem (i stedet for å ta omveien i gjesteboka liksom), og at man kan abonnere på en blogg med rss. Så jeg personlig synes det er bedre enn en vanlig html-side med nyheter. Men det er ditt valg. :)

Hvis du bestemmer deg for å skaffe deg blogg anbefaler jeg Blogger (blogspot) eller WordPress. :)

Skrevet

Og hvis du vil ha lesere "utenifra", altså folk som ikke må vite om siden for å finne den, anbefaler jeg vgbloggen www.vgb.no De bruker samme system som wordpress, men du får litt mer publisitet, og kommentarer da. Om du liker slikt :)

Jeg har blogg der, og er veldig fornøyd http://www.26657.vgb.no (ikke for å spamme med addresse altså, men så kan du se hvordan det kan se ut. Masse andre muligheter, jeg liker det mørkt)

Skrevet

For min del så synes jeg det holder med nyhetssiden, men så bruker jeg hundesiden bare til hundeting også da. Hvis man ønsker å bruke det som "dagbok", og fortelle løst og fast om både hund og andre ting så passer kanskje blogg bedre.

Jeg leser sjelden blogger også jeg da, kan være derfor jeg ikke bryr meg om å ha egen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...