Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem sier at klikking ikke er effektivt???


Aya

Recommended Posts

Skrevet

etter en drøy uke med klikk=godbit, og begynnende klikkertrening så har jeg en hund som hopper i været om han ser klikkeren eller noe annet som betyr trening.. Jeg fulgte rådet om å bare stå helt stille, vise han at jeg hadde godbit og vente.. Først satt han seg.. Etter å ha repetert det noen ganger begynte han å løfte den høyre labben. Deretter satt han bamse (det har han aldri trent på før), spant rundt et par ganger, la seg ned, løftet venstre frambein- alt han kunne finne på. Han tilbyr veldig mye forskjellig, så jeg må bare henge med og prøve å klikke på riktige steder.. Jeg har ikke lagt på kommando på noe annet enn sitt, for det er det eneste han gjør helt perfekt, men du verden så kjapt det gikk før han begynte å tilby adferder! I tillegg er han mye mer oppmerksom på tur og på innkalling.. Så nå står target sticken for tur! Jeg synes det er såå gøy å trene nå, og det gjør hunden og. Veldig fornøyd!!

Nå tar vi det jo veldig rolig enda da, trener korte økter med masse leking, men ååh, så morsomt det er å se den fremgangen!

Skrevet

Så gøy! hørtes lovende ut. jo mer jeg hører om hvor raskt klikking er jo mer har jeg og lyst til og begynne. får låne meg en bok på bibloteket å lese lit tror jeg :)

Skrevet

Så morro å høre! :)

Nå skjønner du sikkert hvorfor vi som klikker ikke har et godt svar på det evige spørsmålet :hva hvis hunden ikke vil trene?

Den problemstillingen har i hvertfall aldri jeg møtt med mine "klikkerhunder" :)

Mvh Annette

Skrevet
Så moro å høre! :)  

Nå skjønner du sikkert hvorfor vi som klikker ikke har et godt svar på det evige spørsmålet :hva hvis hunden ikke vil trene?

Den problemstillingen har i hvertfall aldri jeg møtt med mine "klikkerhunder" :)  

Mvh Annette

Enig :)

Skrevet

Grattis :P

Chessea er skikkelig dårlig på klikkertrening foreløpig :P hehe. Men det kommer vel kanskje etter hvert. Hun tilbyr sitt og dekk.. Noen fååå ganger toucher hun hånda mi eller andre ting. (Har lært inn kommendoen "touch") Men det er vel ikke all verdens ting man kan forvente av en 4 mnd. gammel valp. Tror jeg er veldig kravstor. Har såå lyst til å bli like god som Benedicte og Silje :P

Skrevet

Så gøy...det er morro når de skjønner det :P

Jeg syns det er kjempe gøy, men det hender Nicki tar litt av.

Hun gjør alle øvesene hun gang så fort at jeg nesten ikke rekker og klikke og halen går som en propell :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...