Gå til innhold
Hundesonen.no

Inspirerende foredragsholdere


Tonjeogjeppe

Recommended Posts

Jeg planlegger å arrangere et kick-off seminar på jobben. Noen som har tips om inspirerende foredragsholdere som ikke koster skjorta? Har vært i kontakt med foredragsfirma, men de skal ha 40-50.000 per foredrag. Det blir i meste laget. Vi trenger noen som kan gi inspirasjon til ansatte i en organisasjon i en endringsprosess.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Egil Søby og Nils Arne Eggen.

Vi hadde Egil Søby på jobbseminar for en del år tilbake, og det var veldig bra.

I tillegg er Thorleif Lundqvist veldig bra (mange forbinder han vel bare med hund og hundeskolen, men han er jo egentlig pedagog og holder mye foredrag for bedrifter rundt omkring). Vi hadde han på en svær samling (over 1000 personer), og han danket ut alle andre som var der (da Mari Maurstad kom på scenen rett etterpå ble det bare en skikkelig nedtur). En utrolig inspirerende og engasjerende foredragsholder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for mange gode tips. Øs på med fler :)

Torleif Lundquist har jeg hørt selv også og vurderer ham. Nils Arne Eggen ligger langt utenfor vårt budsjett dessverre.

Johan kaggestad hørtes spennende ut...

"Kjakan" er fryktelig overbooket dessverre :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om dette passer så bra til, men vi alle ble mere optimistiske og positive. Vi endret holdninger ihnt til forskjellige måter å gjøre noe. Inspirasjon og motivasjon er helt klart en stor del :)

U8 med HC

Ps. og utrolig artig forestilling (det heter ikke foredrag, det er kjedelig og minsker forventinger ifølge han :P )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om dette passer så bra til, men vi alle ble mere optimistiske og positive. Vi endret holdninger ihnt til forskjellige måter å gjøre noe. Inspirasjon og motivasjon er helt klart en stor del :)

U8 med HC

Ps. og utrolig artig forestilling (det heter ikke foredrag, det er kjedelig og minsker forventinger ifølge han :) )

Tiltredes! Veldig morsomt og inspirerende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...