Gå til innhold
Hundesonen.no

Inspirerende foredragsholdere


Tonjeogjeppe

Recommended Posts

Skrevet

Jeg planlegger å arrangere et kick-off seminar på jobben. Noen som har tips om inspirerende foredragsholdere som ikke koster skjorta? Har vært i kontakt med foredragsfirma, men de skal ha 40-50.000 per foredrag. Det blir i meste laget. Vi trenger noen som kan gi inspirasjon til ansatte i en organisasjon i en endringsprosess.

Skrevet

Har vært på et skikkelig inspirerende foredrag med Gunnar "Kjakan" Sønsteby, aner ikke hvor mye han tar betalt da.. men han er veldig flink til å bruke sine erfaringer under 2. verdenskrig til motivator. Dessuten er han jo en inspirerende person i seg selv :-)

Skrevet
Egil Søby og Nils Arne Eggen.

Vi hadde Egil Søby på jobbseminar for en del år tilbake, og det var veldig bra.

I tillegg er Thorleif Lundqvist veldig bra (mange forbinder han vel bare med hund og hundeskolen, men han er jo egentlig pedagog og holder mye foredrag for bedrifter rundt omkring). Vi hadde han på en svær samling (over 1000 personer), og han danket ut alle andre som var der (da Mari Maurstad kom på scenen rett etterpå ble det bare en skikkelig nedtur). En utrolig inspirerende og engasjerende foredragsholder.

Skrevet

Takk for mange gode tips. Øs på med fler :)

Torleif Lundquist har jeg hørt selv også og vurderer ham. Nils Arne Eggen ligger langt utenfor vårt budsjett dessverre.

Johan kaggestad hørtes spennende ut...

"Kjakan" er fryktelig overbooket dessverre :P

Skrevet

Vet ikke om dette passer så bra til, men vi alle ble mere optimistiske og positive. Vi endret holdninger ihnt til forskjellige måter å gjøre noe. Inspirasjon og motivasjon er helt klart en stor del :)

U8 med HC

Ps. og utrolig artig forestilling (det heter ikke foredrag, det er kjedelig og minsker forventinger ifølge han :P )

Skrevet
Vet ikke om dette passer så bra til, men vi alle ble mere optimistiske og positive. Vi endret holdninger ihnt til forskjellige måter å gjøre noe. Inspirasjon og motivasjon er helt klart en stor del :)

U8 med HC

Ps. og utrolig artig forestilling (det heter ikke foredrag, det er kjedelig og minsker forventinger ifølge han :) )

Tiltredes! Veldig morsomt og inspirerende.

Skrevet
Tiltredes! Veldig morsomt og inspirerende.

Jepp, enig ! Vi var der oppe med jobben for tre år siden, og hadde en litt "alternativ" dag kan man si *ler* (mitt luftslott er myyye finere enn ditt).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...