Gå til innhold
Hundesonen.no

Agility til hjemmebruk


Recommended Posts

Endelig muligheten!

Jeg skal ha et agilitysett i hagen til våren :rolleyes2: Og må ha noen tips om hvor det er rimeligst,og selvfølgelig generell info om hvor man får tak i det...

Skal bruke det først og fremst på lille kinesergutt,men ser ikke bort fra at Doberdrøken får seg noen gjennomganger nei!

Men det er vel uansett ikke størrelsesforskjeller på utstyret??

Vet også at jeg har sett enkelte tips et sted om ting man kan gjøre,eller kjøpe som erstatter agilityutstyr.

Gi meg alt av tips!

Skal se om dette er noe for oss,og tror det er en kjempegøy ide og ha det i hagen for hobby i første omgang!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har laget noen hinder til nå men skal lage møne,vippa og stigen etterhvert..

Fant målene på nkk sin side og noen tegninger. Dette hinderet er laget på matrialer fra jobben til samboern som skulle kastes:

IMG_0425.jpg

Laget også fester til selve pinnene i tre og kjøpte billige kosteskaft på biltema til pinner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

YEY!sånne får min sambo med seg hver dag fra jobb:-)De brukes til ved,men jeg skal redde noen av de,helt klart..

Så NKK har altså tips om å lage saker selv?Tjoho!kikke på det litt...

Vet ikke hva alt jeg trenger er engang...

Husker slalomstikkene,tunnelen,hinderet og vippa.Der stopper det!høhø

Takk for svar..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husker slalomstikkene,tunnelen,hinderet og vippa.Der stopper det!høhø

Takk for svar..

På Felleskjøpet har de slike gjerdepinner til strømgjerde, de er helt utmerkede som slalompinner :rolleyes2:

Og Ikea har noe som kan brukes som tunnel, er beregnet på barn og finnes i lekesortimentet der :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Niiice!

Tror jeg må tvinge meg selv,eller mannen til å lage sånne hinder.Kjekt å ha !

Den tunnelen har jeg hørt om før ja,det var det jeg visste det var noe med Ikea eller noe,hehe!

Men ingen som har linker til sånn kjøpeutstyr?Er vel endel som må kjøpes og,eller?

Hva er det egentlig man trenger??

Sånn liste hadde vært grei...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Norsk agility senter var jo svimlende dyre..har kommetover sider med utstyr før(husker ikke hvor,finner aldri tilbake)der prisene ikke var i nærheten av dette.Djiiis...Ser ut som vi må lage mye av dette selv for å få det til!

Edit..ser på den andre siden at prisene er normale! :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åh..det har de vel ja..sjeldent der inne!hmm...

Har fått en del ideer til hva som kan lages selv ut av denne tråden ihvertfall,og dersom noen kommer påmer så sleng det inn!Har en handyman,så det skal nok gå!

Hjulet (denne tingtilhunden siden har en tervueren som hopper gjennom et sønt svart rør jeg kjenner igjen)

hinder (takk til Josephine)

møne (kan da umulig være vanskelig!)

slalomstikker fra strømgjerdestikketing ,thanks to landy..

Så da gjenstår? Tja si det..Jeg får tråle de sider jeg finner...Men sier ikke nei takk til en samling med tips her heller!

Hvor mange hinder skal man ha da?er jo pakker med flere hinder?

Hva er oppsettet på en vanlig bane liksom?

Jeg skal ikke konkurrere med det første.Det er kun for hobby,for jeg må sette meg langt mer inn i det.Men det er jo likevel greit og ha noe av det samme oppsettet som man kanskje kommer borti senere..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjulet (denne tingtilhunden siden har en tervueren som hopper gjennom et sønt svart rør jeg kjenner igjen)

Gamle dekk får man gratis hos slike som forhandler dekk event noen bensinstasjoner. Billigere får det ikke blitt :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har et sett fra www.tingtilhunden.com og er kjempefornøyd :rolleyes2:

tror jeg skal kjøpe et nytt et også, for nå kan hun hoppe lengedehopp og hjulet, og skulle hatt flere vanlige hopp (har bare ett)

har mast på pappa om å lage møne, så det blir vell snart det også :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gamle dekk får man gratis hos slike som forhandler dekk event noen bensinstasjoner. Billigere får det ikke blitt :rolleyes2:

Jepp, bare husk å teipe rundt dekket, så det ikke er mulig for hunden å henge fast benet inni dekket. Mange hunder tråkker nedpå hjulet spessielt i begynnelsen og da er det lurt at det er teipet.

Ellers kan man gå innom en elektriker og kjøpe elektriker rør, da får du ordentlige hoppepinner for en rimelig penge. Kjøpes i 3 eller 4meters lengde og bare sages opp i riktig lengde.

Disse kan du også tre over strømgjerde stolpene til slalomen, da får pinnene riktig tykkelse og du får en ordentlig slalom, gjerdepinnene er veldig tynne :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Så ikke denne før nå. Jeg har kjøpt slalomen til tingtilhunden.com; og den funker utmerket til vårt bruk. Anbefaler det heller enn strømpinner, da det er lettere med rett avstand ingen ting som stikker ut der de ikke skal (der man tråkker ned disse strømpinnene) og de ligner mer på en ordentlig slalom :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man ikke skal lage hinder selv, hvilken av pakkene på tingtilhunden.com ville dere anbefale å kjøpe for å ha noe å starte med? Jeg syns Mini Pakke ser noenlunde grei ut: http://www.tingtilhunden.com/agility_startpakke_mini.htm Noen synspunkter? Og er det verdt pengene? (Hvor mye koster det å få det tilsendt egentlig?)

Jeg kan sikkert sette sammen et eller annet selv eller få overtalt noen andre til å gjøre det for meg, men det er jo litt fristende å bare kunne hente det på posten også :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk Agillity pakke til julen, og den var fra Tingtilhunden :whistle:

Jeg har: 4 hinder, et hjul (av skumgummi) og en tunell med sandsekker til og holde det fast.

Jeg synes denne banen er kjempefin! :)

Canis sitt startsett har jo ikke ordntilg tunell.. Og hinderet er jo veldig spinkelt/tynt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...