Gå til innhold
Hundesonen.no

Handlerantrekk


HHC

Recommended Posts

Ja, vi har jo tidligere hatt en del diskusjoner om antrekk under presentasjon av hund her. Men tenkte vi kunne poste litt hva vi stiller i, hva vi liker å stille i, hva vi har stilt i som vi kanskje ikke er like stolte av i dag ovs :D

Jeg kan begynne:

Ukl734_01-1.gif

En av mine første utstillinger. Fotballdrakt og jeans, ikke akkurat mye å snakke høyt om. Bildet kom jeg pinlig nok over i et utstilligsgalleri hos en svensk oppdretter i fjor eller noe, ups :P:D

amigo1.jpg

Denn stilte jeg masse i en periode, min første dress. Minner om en pysjamas, haha. Stilte blandt annet Jaktlykkes Amigo i den (bildet).

BIS-Orchide-1.jpg

Perioden jeg begynte litt mer seriøst var det mye blazer og jeans.

Vkl5004.jpg

Og noen uheldige øyeblikk med skoa :)

kongsvinger7.jpg

Denne dressen er jeg veldig glad i, men den er forferdelig trang over skuldrene/armene. Lite praktisk.

heirofias_orchide_porsgrunn-1.jpg

Stilte i den en gang før jeg var for feit til å komme inn i den <_< Litt hvit etter min smak, liker bedre den jeg har nå med svake striper.

Norskvinnerutstilling-415.jpg

En av få ganger jeg har stilt i andre skjørt enn store hvite.

3-5.jpg

Også en favoritt, desverre litt mørk til min rase på innendørs uts.

aris-bjerke-1.jpg

Dagen i forveien regnet det så mye at buksa ble byttet ut med et skjørt som matcha gummistøvlene (dere vet det året det var litt vått på bjerke...) Da tok fotografen på jaktutstillinga bilde av meg fordi jeg passa så dårlig inn :P

EDIT; Noen feil bilder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er det kjempelenge siden jeg stilte hund, men sist jeg stilte var det i svart dress - alt for mørk til å bruke ute! Ellers bruker jeg å stille i presentable, dagligdagse klær, gjerne noe brunt eller dongeri nedentil og noe diskre oventil.

Ble litt mørkt inne på Hamar med svart dress og svart hund.. *kremt* Jeg husker buksa var så stor og fæl.. Den datt ned hele tiden. Hurra for ræva i været og saggebukse.

Hamar2006%20109_renamed_9834.jpg

Hamar2006%20099.jpg

Hamar2006%20105_renamed_31476.jpg

Ellers går det som sagt i vanlige klær. Brukte denne brune buksa en del ganger, men siden jeg nå får fnatt av den buksa der, den er umoderne må skjønne, kommer det til å bli mye dongeri framover gitt. Mulig jeg investerer i en grå dress om det blir ny valp som skal stilles en del. En helt ordinær grå dress med "kvinnelig" snitt er nok en fin ting å ha om man skal stille svarting.

Tidene forandrer seg... hehe. Men fargen på buksa skjulte i alle fall ikke svartfargen til dyret.

MariaChessea2r.jpg

EDIT: Maria er flink til å stille hund.. Haha. vanlige klær, men en usedvanlig og merkelig stil på handlingen.

foto

Lenke til kommentar
Del på andre sider

NKK Bjerke 08:

JKK.jpg

Ser voldsomt sur ut der jeg står i motlys...! Helt ok antrekk synes jeg, den toppen er ikke så bra kanskje, men den er ikke så varm!

Puddelklubben 07:

IMG_1952.jpg

Her gikk jeg egentlig LP og er IKKE kledd for utstilling! uff... også blåste det så mye og alt var helt kaos! Se hvordan jeg holder båndet da...! :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tja.. har noen bilder av de dressene jeg bruker mest..

dollebo.jpg

Denne stiller jeg ikke i så ofte, skjørtet er veldig kort så må ha thigts under..

arielle.jpg

Samme som under men her med skjørt..

jegstillerosken.JPG

Samme som over men med bukse..

kongsvinger.jpg

Er veldig glad i denne jakka, pleier også å slå til med svart dressjakke til samme skjørt :)

Kristine%20jh.JPG

Svart dress har jeg alltid hatt en eller flere av pga. egen hund er lys..

I tillegg har jeg egne sko til handlingen, må jo ha noe pent som er godt å gå i,

har to-tre svarte par og to hvite par..

Apropos, må snart på dresshopping jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...