Gå til innhold
Hundesonen.no

yey!


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg fått lånt meg akvarium så nå er vi ett steg nærmere vaktler her :)

(Jeg skal ha dem i akvarium for da støver de ikke så fælt :wink: )

kines.jpg

Skrevet
Nå har jeg fått lånt meg akvarium så nå er vi ett steg nærmere vaktler her :)

(Jeg skal ha dem i akvarium for da støver de ikke så fælt :wink: )

kines.jpg

Hihi, jeg begynte sannelig å spekulere på hva slags fisk vaktel var... :P Koblingfeil... :D

Skrevet
høne? i akvarium? Blir ikke det litt dårlig plass?

hehehe de er ikke større enn en kylling. De er så små at de kan gå igjennom hanken på kaffekoppen :wink:

Skrevet

Oi!!

Så stilig!

Men hva gjør man med vaktlere (heter det det i flertall?)

Uten om å samle de utrolig bittesmå eggene deres?

Skrevet
Oi!!

Så stilig!

Men hva gjør man med vaktlere (heter det det i flertall?)

Uten om å samle de utrolig bittesmå eggene deres?

Men gjør ikke så masse mer med dem enn med mus vil jeg tro.

Jeg vil nå prøve og avle frem flere vaktler osv :) Bare sånn liten "hobby"

Skrevet

hehehe de er ikke større enn en kylling. De er så små at de kan gå igjennom hanken på kaffekoppen :wink:

tviler :P hanken på koppen min får man 2 fingre gjennom :P

Kult med hønedyr inne da :P Jeg vil å!!! hihi

Skrevet

tviler :P hanken på koppen min får man 2 fingre gjennom :P

Kult med hønedyr inne da :P Jeg vil å!!! hihi

hehehehe ja...

Skrevet

Men gjør ikke så masse mer med dem enn med mus vil jeg tro.

Jeg vil nå prøve og avle frem flere vaktler osv :P Bare sånn liten "hobby"

Ok :P Jeg vil se dem!! bitte små høner!! :P

(det er årlig hønseutstilling i Stavanger, så da forventer jeg å se deg og bittesmå fjærkre :P)

Skrevet

kom akkurat på noe, hva er det med deg og små dyr?

Bitte liten hund, BITTE små høner...

:P

Skrevet
kom akkurat på noe, hva er det med deg og små dyr?

Bitte liten hund, BITTE små høner....

:P

Er vel skikkelig god til ett eller annet da, så trenger ikke kompensere *hihi*

Skrevet
kom akkurat på noe, hva er det med deg og små dyr?

Bitte liten hund, BITTE små høner...

:P

Fordi at jeg er BITTE litta gran glad i BITTE små ting :P

Ps. Har ingen planer om å stille ut..:men aldri si aldri :P

Skrevet

Hva? Vaktler mindre enn kyllinger? Mora til venninna mi avla på vaktlerhøner og de va en del større enn det ja... :? Eggene deres var kanskje litt mindre enn halvparten av et vanlig hønseegg. Skjønner ikke at vi snakker om samme dyret... :-o

Skrevet

Fordi at jeg er BITTE litta gran glad i BITTE små ting :)

Ps. Har ingen planer om å stille ut..:men aldri si aldri ;)

Du kommer sikkert til å bli bitt av basillen med utstilling på høns og! :) Da kan du og hønene komme å sove hos meg! :D

Skrevet
Og da kan Trond skryte av at han får besøk av en hel masse høner! :)

LOL :)

Karris:

Jeg skal ha kinesisk dvergvaktler og de er *tenke* ja de er litt større enn en kylling men ikke større enn en undulat.

Men eurovaktler er vel ca på størrelse med små dverghøns så de kunne man aldri hatt inne i bur :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...