Gå til innhold
Hundesonen.no

Torild og Filip


Torild

Recommended Posts

Skrevet

Har vært og snoket litt her en stund allerede, da! :lol:

Siden jeg også har dristet meg til et par innlegg, er det kanskje normal høflighet å presentere seg.

Jeg heter altså Torild og er 44 år.

Har ingen barn, men min lille Filip dekker det savnet ganske så bra, han! :)

Filip fylte nettopp 3 år og har på mange måter roet seg og blitt en 'behagelig' hund, hvis det går an å si det på den måten.

Vi har vært så uheldige at han hadde 3 prolaps for ett års tid siden, så det året som har vært har dreiet seg mye om helse og rehabilitering. Men nå har vi god kontroll under jevnlig oppfølging hos fysioterapeut og kiropraktor :P

Filip er for øvrig en matglad, leken, frekk og freidg liten fyr med masse personlighet. Aldri en kjedelig dag i hans selskap.

Glad i 'damene' er han selvsagt, og har et spesielt god lag med de litt godt voksne :P

Noen bilder av sukkerungen min må dere jo få se!

DSC00077.jpg

DSC00017.jpg

P5100259.jpg

Litt sommerfarger også, da ...

PA220480.jpg

PB140196.jpg

PA220509.jpg

Skrevet

Takk for hyggelig velkomst og komplimenter til vovsen! :lol:

Så flott han er! Hvor er han fra? Velkommen hit :)

Filip er kjøpt av en såkalt useriøs oppdretter uten kennelnavn.

Noe jeg selvsagt ikke er veldig stolt av, men jeg ble bare så øyeblikkelig og totalt vanvittig forelsket i det lille nurket og klarte ikke la være. Egentlig var jeg ute etter en tispe, men shit'au ... det var plutselig helt uvesentlig det også.

Jeg har ikke angret ett eneste sekund da, bare så det er sagt!

Noen ganger må man kompromisse med sine egne prinsipper av mentalhygieniske grunner :P

Pappan er Eugenious-hund og mamman er fra Rimabra.

Skrevet

Sånn er det, noen ganger blir det litt annerledes enn man hadde tenkt :lol: Flott er han uansett, skikkelig bra kropp uten at jeg er noen CC ekspert. Det er bare å spamme med bildet altså he he

Skrevet

Så utrolig flott han er :D Har blitt ganske interessert/nysgjerrig på CC i det siste, synes de er så fiine. Noen (bl.a. din :P ) ser ut som små ponnier! :D

Kom gjerne med flere bilder!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...