Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispespray


-Mia

Recommended Posts

Ja, tittelen sier vel seg selv, har du prøvd tispespray? Og har det i så fall fungert?

Er det evt noe annet som jeg kan vaske henne med som kan hjelpe til med å dempe lukten?

Frøkna her er akkurat ferdig med løpetid, men virker som lukta henger rimelig greit i..

Kom tre hannhunder i fullt firsprang over jordet når vi var på tur nå - vi hadde vært ute i ca 30 sek før de fikk ferten av henne. :lol:

Hun var nybadet, men denne lukta forsvinner vel ikke med såpe og vann?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har brukt "bitch-spray", som det så flott heter ( :D ), hvis jeg har hatt med bikkja på utstilling mens hun har hatt løpetid. Virker faktisk som at det har fungert bra - jeg har ikke hatt problemer med hannhunder som kommer løpende etter henne inne på utstillingen i alle fall. For alt jeg vet kan jeg ha en lite tiltrekkende tispe, men det virker jammen ikke som at det er det hun er siden alle naboene med hannhunder hater de to periodene i løpet av året når Chessea har løpetid. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har kjøpt det nå, så vi får se hvorvidt det har noen virkning eller ei. Måtte le når det står bak på flaska; dette er ikke et prevensjonsmiddel. hehe

Hvor lenge er det vanlig at lukten henger i etter at løpetiden er ferdig? Jeg har lyst til å ha hunden min løs...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!Har aldri prøvd det jeg men,til mi tispe så sitter lukta i enda(Om hun plustelig ikke har blitt en sånn tispe som lukter godt hele tiden da) og det er ca 8 uker etter løpetid.Ikke alle som reagerer da kun noen,har jo henne så klart løs for det kan jo ikke gå i bånd bare for det lukter litt godt av henne :D

Det varierer nok veldig,satt ikke i noe til forrige hunden min men,alt fra noen dager til uker er nok vanlig.Håper det gir seg snart da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!Har aldri prøvd det jeg men,til mi tispe så sitter lukta i enda(Om hun plustelig ikke har blitt en sånn tispe som lukter godt hele tiden da) og det er ca 8 uker etter løpetid.Ikke alle som reagerer da kun noen,har jo henne så klart løs for det kan jo ikke gå i bånd bare for det lukter litt godt av henne :)

Det varierer nok veldig,satt ikke i noe til forrige hunden min men,alt fra noen dager til uker er nok vanlig.Håper det gir seg snart da!

OMG, 8 uker høres jo ekstremt ut da. Jeg har ventet 1 uke og er allerede utålmodig, hehe.

Hvordan fungerer denne sprayen???? Spraye på bak der? heheh

Man sprayer på "bak der" ja. :P Gjerne rett før man skal ut, så den kan sikkert brukes flere ganger daglig.

Vi har prøvd den i 1 dag nå. Ingen av hannhundene på trening i dag så ut til å få ferten av henne, men vet ikke om det var sprayen da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe,er nok litt ekstremt lenge til mi men,passet ei i dag som det er 2 uker siden er ferdig var ingen som reagerte på henne.Bra høre ingen brydde seg i dag da!

Utrolig nydlig rase du har forresten :ahappy: jeg har fått skikkelig sansen for de i det siste!Hun jeg paset i dag har jeg hatt noen uker for ikke så lenge siden er også Hovawart :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen hannhunder som reagerte på treninga i dag heller :icon_confused:

Utrolig nydlig rase du har forresten :icon_redface: jeg har fått skikkelig sansen for de i det siste!Hun jeg paset i dag har jeg hatt noen uker for ikke så lenge siden er også Hovawart :icon_confused:

Takk! :D De er noen nydelige rakkere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tisper skiller visst ut en egen lukt den tida de skulle hatt valper også, jeg har merket det på min egen tispe at hun er mer attraktiv for enkelte hanhunder i denne perioden.

Jeg har prøvd tispespray, men syns ikke det virka like godt på den jeg har nå som den gjorde på gamlemor, men det kan vel kanskje være litt forskjell fra tispe til tispe det her

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men lukter det ikke av hele bikkja når de har løpetid da, ikke bare bak der? Blondie har akkurat hatt løpetid og jeg synes det luktet sterkt av hele bikkja jeg... :)

Lukten er vel sterkest bak, men jeg syns også at hele hunden har luktet litt "rart".

Hun har fått løpe løs i dag, og vi hadde ingen hannhunder på slep - til tross for at vi hadde glemt å ta på tispespray. Så nå ser det ut som løpetiden er helt over for denne gang - hurra! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...