Gå til innhold
Hundesonen.no

mesh cushion-sele


SaraS

Recommended Posts

Skrevet

Noen her som har erfaring med mesh cushion-selen?

Jeg skulle kjøpe Puppiasele...Hasta inn i butikken, fant altså denne mesh cushionsela på tilbud og kjøpte den. Trodde jeg hadde kjøpt Puppiasele faktisk :rolleyes: Kjøpte den for en stund siden, og den var så stor at jeg ikke har prøvd den på før i dag.

Den er mer klumpete enn jeg la merke til i butikken, og har lange stropper som henger ned fra ryggen. Ellers synes jeg den ligger godt på brystet.

Noen her som har gjort seg opp noen meninger om den? Fungerer den godt/dårlig? Og når passer det å bruke den?

Har forresten tatt noen bilder av den på Selma i dag:

Januar09006.jpg

Har bundet opp de lange stroppene på dette bildet.

Januar09007.jpg

På ryggen er det fire spenner, noe jeg ikke skjønner helt grunnen til. Når jeg åpner alle spennene blir selen i to deler.

Januar09008.jpg

Skrevet

Brukte den til Knøttis jeg - syns også den var litt klumpete, men passformen var fin på knøttis. Aner ikke hvorfor de har så mange spenner på den, pleide bare å åpne to jeg. Brukte den som ren tursele - syns også den var grei å ha på over dekken, siden det var såpass med justeringsmuligheter på den.

Skrevet

Da har jeg vært ute å gått med Selma i selen for første gang.

Jeg vet ikke om jeg kommer til å bruke den igjen egentlig. Den er veldig klumpete på henne, og hun blir veldig opptatt av de fire stroppene som henger ned på sidene.

Det som er positivt med den er refleksen og de store justeringsmulighetene.

Så kaaanskje jeg kommer til å bruke den når Selma blir større. Kanskje den ikke vil virke så stor og klumpete på henne da...

Skrevet

Åh! Jeg elsker den selen! :lol:

Jeg leter etter en til faktisk, for den som Sølve har nå begynner å bli litt slitt og butikken jeg kjøpte den i har gått konk -typisk. Jeg synes den er kjempekjekk og det er favorittselen til Sølve, han foretrekker den helt klart fremfor Rogz selene (som jeg har et par av..). Jeg tror det er fordi den ikke klemmer på ryggen hans. Mesh selen er den jeg har brukt mest og det var utrolig kjekt at den kunne justeres etterhvert. Jeg aner ikke hvorfor det er to ringer på ryggen av den, men jeg har festet id brikken i den øverste ringen og kobbelet i den nederste.

Når det gjelder Selma så vil jeg tro at de lange bandene på siden etter hvert vil bli mindre etter som hund vokser seg til og selen må justeres.

Hvor kjøpte du den forresten? :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...