Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei, hei!


Antamina

Recommended Posts

Skrevet

Heisann, får vel presentere meg her da! =)

Heter Marianne, er 21 år og holder til på vestlandet.

Har to hunder, en sort grand danois tispe på to år, og dvergpinscher tispe på ett år.

Antara

269.jpg

Amina

aminaforside.jpg-for-web-LARGE.jpg

Skrevet

Velkommen!

Flotte hunder du har- og dæven for en størrelses- forskjell, da!

Hvordan fungerer det? Hva var grunnen til at du endte opp med to så forskjellige raser? Hva bruker du dem til?

Ser gjerne fler bilder :lol:

Skrevet

Tusen takk alle sammen.

Hvorfor jeg endte opp med de ja, begge rasene er veldig elegante og flotte hunder, og det liker jeg. Rasene har jeg interessert meg for lenge. Grand danoisen kom først, og den rasen er kommet for å bli. Dvergpinschere er også utrolig flotte hunder. Herlige hunder, med supert gemytt, alltid glade og elsker alle personer de treffer. Ikke mye bjeffing heller, utrolig nok. Eneste et par boff fra gd'en. Dvergpinscheren er det sjelden jeg hører noe fra, ikke mange som hadde trodd det om en dvergpinscher :)

Bruker de mest til turer, ikke noe problem å ta de med seg på langtur oppover fjellet. Litt lydighet har det blitt, utstillinger innimellom. Håper å bruke de mer aktivt med agility og andre morsomme aktiviteter, den dagen jeg flytter til en plass som tilbyr sånt.

To fantastiske hunder, med andre ord. Mer bilder kommer etterhvert, må bare finne noen først.

Hilsen Marianne.

Skrevet

Her står de ved siden av hverandre. GD'en min er ikke så veldig stor da, hadde vært annerledes med en stor kraftig hannhund ved siden av :)

Rldal594copy.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...