Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei, hei!


Antamina

Recommended Posts

Skrevet

Heisann, får vel presentere meg her da! =)

Heter Marianne, er 21 år og holder til på vestlandet.

Har to hunder, en sort grand danois tispe på to år, og dvergpinscher tispe på ett år.

Antara

269.jpg

Amina

aminaforside.jpg-for-web-LARGE.jpg

Skrevet

Velkommen!

Flotte hunder du har- og dæven for en størrelses- forskjell, da!

Hvordan fungerer det? Hva var grunnen til at du endte opp med to så forskjellige raser? Hva bruker du dem til?

Ser gjerne fler bilder :lol:

Skrevet

Tusen takk alle sammen.

Hvorfor jeg endte opp med de ja, begge rasene er veldig elegante og flotte hunder, og det liker jeg. Rasene har jeg interessert meg for lenge. Grand danoisen kom først, og den rasen er kommet for å bli. Dvergpinschere er også utrolig flotte hunder. Herlige hunder, med supert gemytt, alltid glade og elsker alle personer de treffer. Ikke mye bjeffing heller, utrolig nok. Eneste et par boff fra gd'en. Dvergpinscheren er det sjelden jeg hører noe fra, ikke mange som hadde trodd det om en dvergpinscher :)

Bruker de mest til turer, ikke noe problem å ta de med seg på langtur oppover fjellet. Litt lydighet har det blitt, utstillinger innimellom. Håper å bruke de mer aktivt med agility og andre morsomme aktiviteter, den dagen jeg flytter til en plass som tilbyr sånt.

To fantastiske hunder, med andre ord. Mer bilder kommer etterhvert, må bare finne noen først.

Hilsen Marianne.

Skrevet

Her står de ved siden av hverandre. GD'en min er ikke så veldig stor da, hadde vært annerledes med en stor kraftig hannhund ved siden av :)

Rldal594copy.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...