Gå til innhold
Hundesonen.no

Heisann =)


Mirapusen

Recommended Posts

Skrevet

Fant ut at det var på tide jeg ramla inn her jeg også. Tror det er et par som kjenner meg fra før av fra andre forumer og sånn, menne..

Ane heter jeg da, 15 år tror jeg at jeg har blitt nå. Driver med hest(har egentlig slutta/pause, men er i stallen hver dag likevel.. avvenningssak!) og Mira da. Går i 10.klasse og sliter skikkelig med hva jeg skal gjøre nesteår, men prøver å overbevise meg selv om at det ikke er alt for langt ut til Furuset der jeg evt. kan ta vgs naturbruk med hund. får se :P

Mira er bikkja mi, mitt "offer" for alle rare ideer. Golden retriever på 2 1/2 år, somregel fornøyd så lenge hun får litt mat og oppmerksomhet. Driver med litt hobbylydighet og triks, jobber for tia med å rygge opp trappa fra kjelleren :ahappy:

Trener også litt agility, besto bronsemerket i høst. drømmer om å konkurrere en gang, men det var dette med nerver og sånn...

Skrevet

Hei hei!!

Ny her jeg også men kan vel ønske deg velkommen for det...

Jeg har også Golden retriever, valp på 3,5 mnd som heter Mille..

Golden er verdens skjønneste rase... :rolleyes:

Agility er kjempe moro, jeg drev med det på Raja min forje Golden. Hun bare elsket og trene agility, pluss for oss var at Raja var en meget aktiv Golden og agility var noe som passet for henne, værre var det for mor og klare å henge med hennes fart..... :ahappy::P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...