Gå til innhold
Hundesonen.no

Savnet sheltievalp


Tonjeogjeppe

Recommended Posts

Fikk akkurat denne på mail fra oppdretteren:

Hei I går, nyttårsaften rundt kl.23.30 forsvant valpen til Elizabeth Wilhelmsen under lufting i hagen. ( Eidsvoldsgaten i lillestrøm). Hun ble skremt av ett fyverkeri og stakk av. Hun har vært borte siden det, og de leter fortsatt. Valpen heter Tara, er 7 mnd, tispe, shetland Sheepdog og fargen er sobel med delvis hvit snute. Hun er microcipet. Hvis du har mulighet til å se etter henne og du ser eller hører noe så ta kontakt med Elizabeth på mobil: 92825008

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Synd at hunden ble skremt og stakk av...Håper den kommer til rette igjen ganske snart!

Må være forferdelig å miste valpen sin slik...

Men,jeg lurer på; Luftet de hunden løs på nyttårsaften rundt 23.30?

Ikke for å være frekk,men hvis det er slik så syns jeg det er passe dumt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synd at hunden ble skremt og stakk av...Håper den kommer til rette igjen ganske snart!

Må være forferdelig å miste valpen sin slik...

Men,jeg lurer på; Luftet de hunden løs på nyttårsaften rundt 23.30?

Ikke for å være frekk,men hvis det er slik så syns jeg det er passe dumt.

Syntes også det var litt vel rart :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet dere hva, eieren av denne hunden er sikkert stresset nok allerede - slik dere ville vært hvis deres 7 mdn gamle valp var på rømmen. Vi er alle mennesker og gjør feil. Nå får vi bare krysse fingrene for at dette løser seg og at valpen kommer hjem igjen frisk og rask :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synd at hunden ble skremt og stakk av...Håper den kommer til rette igjen ganske snart!

Må være forferdelig å miste valpen sin slik...

Men,jeg lurer på; Luftet de hunden løs på nyttårsaften rundt 23.30?

Ikke for å være frekk,men hvis det er slik så syns jeg det er passe dumt.

Enkelte gjør nok det :rolleyes: Var ute med Blondie 22.45 i går. da måtte hun så ut.. jeg tok på henne sele som er vanskelig å komme ut av, selv om hun ikke viste noen form for å være redd. men man tar ingen sjanser! Møtte en nabobikkje på veien rett utenfor her, og hun slapp bikkja si for at hundene ikke skulle knyte båndene sammen. Jeg ba henne diskre om å sette på han båndet igjen. Klokka var jo trossalt tett opp til midnatt od det skal lite til før en hund kan bli skremt å stikke av.. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ofte begynner jo rakterer å slikt før kl 12! Vi passa mora til samboern sin dvergdachs, sjøl om ho ikke reagerte noe tidligere på dagen så turte jeg ikke ha henne ute, sjøl om noen få rakterer gikk! For putselig kommer det et høyt smell og dei blir redd! Men vi hadde ho tilogmed ut kl 12 for å se på raketer uten ho reagert.! kjempe kjekt!..merk dere at vi gikk ikk rett ved der det blei sendt opp tanken på hørselen:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet dere hva, eieren av denne hunden er sikkert stresset nok allerede - slik dere ville vært hvis deres 7 mdn gamle valp var på rømmen. Vi er alle mennesker og gjør feil. Nå får vi bare krysse fingrene for at dette løser seg og at valpen kommer hjem igjen frisk og rask :)

Enig. Folk gjør feil! Det var kanskje en dum avgjørelse å lufte hunden på det tidspunktet, men dette tror jeg eieren vet nå uten at folk her inne trenger å påpeke det ytterligere... Jeg håper hunden kommer til rette med både fysisk og psykisk helse intakt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tara er fremdeles ikke funnet, men man leter fremdeles. Isis (søsteren) og jeg drar nok innover i morgen for å hjelpe til med å lete. Det er utrolig vanskelig å lufte hunder på noensomhelst tidspunkt den dagen uten å risikere raketter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Legger inn siste mail ang Tara:

Det er blitt lett etter Tara i to dager nå, uten hell dessverre, og det

fortsetter i morgen. Veterinærer har fortalt at det er god sannsynlighet

for at hunder klarer seg ute selv om det er så kaldt som nå, men at de ofte

søker til mørke steder, og at de kan komme seg lenger vekk enn man skulle

tro mulig.

Derfor: letingen fortsetter med utvidet søk i morgen, og alle som vil

hjelpe til kan møtes i Eidsvollsgaten 51b ved 10-tiden. Der får dere

utlevert oppslag til å putte i enda flere postkasser og henge opp på

stolper, og så vil Elizabeth og Jon gi oss ruter og områder å lete i. Fint

om dere kan ta med stiftemaskiner eller tegnestifter eller lignende.

Vel møtt, og kryss fingrene for en vellykket aksjon i morgen!

Hilsen Christina og Kirsten,

på vegne av Elizabeth

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uffameg, for en utrivelig start på det nye året for både hund og eier :/ Holder dessverre ikke til i de trakter, men ønsker dere som leter lykke til, og håper hun kommer til rette snart.

Edit: Legger teksten fra linken på bloggen min, er endel som ser det når det kommer under siste innlegg på vg.

http://www.vgb.no/26657/perma/398828

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...