Gå til innhold
Hundesonen.no

Skjelvinger


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Blondie har helt plutselig begynt å skjelve sånn.. Skjelver når hun skal få kos og skjelver når jeg snakker til henne.. og NEI hun har ikke blitt banket vettet av, bare så det er sagt.. Dog har hun mye "bomull" i øra om dagen og er VELDIG pubertal (så sånnsett har hun kanskje fått endel mere kjeft en vanlig.. Hun gir seg ikke før jeg må være VIRKELIG streng mot henne, enda hun har fått x antall komandoer) Neste løpetid kommer ca i februar, så det kan jo være det er noen hormoner i sving også.. men spørsmålet mitt er om denne skjelvingen er noe som kommer med i pubertetstiden? Hun har da aldri holdt på sånn før.. Virker som om hun prøver å få medynk eller noe sånn.. jeg bruker bare å slutte å klappe henne eller overse henne totalt, og da slutter hun.. hvorfor holder hun på sånn?

Skrevet
bikkja her ligger og rister når han har en utrolig trang til å komme seg ut å få ut all energien han har.

Virker ikke som det har noe med det å gjøre.. Hun er ganske rolig ellers.. Det virker rett og slett som om hun vil bli synes synd på eller noe sånn (mulig jeg menneskliggjør veldig nå men..)

Skrevet

bikkja her ligger og rister når han har en utrolig trang til å komme seg ut å få ut all energien han har.

Edit: eller om han har utrolig lyst på noe, og bare ligger og venter på at vi skal gi han klarsignal :ahappy:

Skrevet

Gjorde et lite eksperiment her nå. Hun lå ved siden av meg i sofaen, så jeg løftet henne opp og la henne på brystet mitt.. Hun begynte umiddelbart å skjelve når jeg begynte å klappe henne. Jeg stoppet opp med å klappe henne og lot henne bare ligge der. Hun satte seg opp, så forbauset på meg og begynte å slikke og slikke mens hun fremdeles skalv. Hun fikk overhode ingen respons på skjelvingen sin, og etter en stund så sluttet hun. Og da kunne jeg klappe henne litt uten at hun begynte å skjelve. Men da jeg stoppet å klappe henne begynte skjelvingen igjen.. Er det kun oppmerksomhet hun er ute etter eller hva?

Skrevet

Det kan jo hende hun bare "sutrer" Begynner hun bare å skjelve om du prater til henne, eller klapper henne, eller han hun begynne å skjelve uten at det har skjedd noe spesielt?

Zoey skjelver ofte hvis hun synes noe er ubehagelig.. Om hun er usikker på hva som skal skje, vi skal kjøre bil, hun må tisse ososv.. Men nå er jo mynden en typisk mer "skjelvehund" enn hva din er da..

Jeg pleier bare å overse det jeg.. hun har blitt mye bedre etter at jeg gjorde det.. Før var jeg litt "stakkars lille deg da" Men nå bare forstetter jeg med det jeg gjør..

Du kan jo prøve litt, og se om det gir seg:)

Skrevet

Hun går med dekken på ute, og jeg har aldri båret på henne ute heller.. men hun er helt "rar" om dagen. Går nesten å gleder meg til hun får denne løpetiden og blir ferdig med den.. Hu er MAX ulydig om dagen. Skikkelig ramp. Eller hun er flink på lydighetstrening og hun prøver ikke å stikke av på tur eller prøve seg på ungene. men jeg har tatt henne en god del ganger hvor hun er på vei opp på stuebordet for å stjele, eller stå med labbene på bordet. Hun tigger som hun aldri har gjort før og hun klarer OVERHODE ikke å ligge i hundesenga si lenger. Kan komandere henne til å "gå på plassen din" men der ligger hun et halvt minutt før hun er ute av senga igjen. Og sånn kan vi holde på hele kvelden..... Selv om jeg da tilslutt blr så sint at jeg tar henne i nakkeskinnet, så hjelper det ikke. jeg har prøvd å belønne henne for å ligge der, jeg har prøvd å bare vennelig komadere henne tilbake til senga si, jeg har vært sint og tatt henne, og jeg har prøvd å ta hundesenga litt nærmere så hun ser oss og føler at hun er nærmere oss.. INGENTING hjelper. Det er kun å ligge klin inntil oss i sofaen som er tingen <_< Vi har nå tatt et pledd på gulvet, så hun får ligge nær bena vår. Og hun får ikke komme opp i sofaen før hun klarer å ligge å slappe av på teppet uten å mase og stresse. Det fungerer faktisk helt greit :ahappy:

Skrevet

Tviler på det er en bevist handling hos blondie å begynne å skjelve. Annet enn hormoner, er hun normal da? Virker hun deppa, mer eller mindre aktiv? Urolig eller noe sånt?

Skrevet

Hun ble veldig "rar" etter at hun ble helt nappet ned.. Ble plutselig kjemperolig og ville ingenting. men det har kommet seg nå da. Nå er hun mye mere den vanlige Blondie igjen. Hun har matlyst som bare det. Tigger å står i. Går gjerne tur og leker med andre hunder.

Skrevet
Hun ble veldig "rar" etter at hun ble helt nappet ned.. Ble plutselig kjemperolig og ville ingenting. men det har kommet seg nå da. Nå er hun mye mere den vanlige Blondie igjen. Hun har matlyst som bare det. Tigger å står i. Går gjerne tur og leker med andre hunder.

Kanskje hun frøs når hun ble nappet ned. Også fikk hun varmen tilbake, men hadde oppdaget at når hun skalv fikk hun oppmerksomhet? :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...