Gå til innhold
Hundesonen.no

Snart er alt i boks :D


Lappe_Embla

Recommended Posts

Skrevet
gratulerer:)

vil bare anbefale oglese godt gjennom avtalenfør du signerer og få alt skriftelig.Vet om folk som har svidd seg.trist

Avtalen er godt lest, har også fått en venninne som har vært borti flere slike avtaler til å se på den, og alt er godkjent :whistle:

Skrevet
Nå er foravtalen gjennomgått, skal bare underskrives så kan lille Embla komme hjem til oss!

*Glede seg*

Gratulerer så mye. Så bra at du skal bli forvert. Mange av oss som driver med oppdrett hadde ikke klart så bra om det ikke hadde vært for våre fantastiske forverter.

Skrevet
nydelig valp du har fått deg :P skikkelig fin farge, er den vanelig?? :rolleyes:

lenge til du skal hente ho hjem??

Ja, den er ganske vanlig, men de fleste vil ha finsk lapphund med sort som hovedfarge og brunt/lyst ellers i ansiktet. Blei født 3 lyse og 3 mørke i kullet med Embla.

Skal hente henne i januar, men vi har et problem med leilighet, så må muligens hente henne litt nærmere februar, skal se hvordan ting utarter seg nå :wub:

Skrevet

da er det ikke så lenge igjen da:D er ikke lett å få leilighet hvor man kan ha hund nei:S jeg var heldig, leier enebolig sammen med ei til og der fikk jeg ha hund:D eller den får komme i februar når den skal hentes da;) han så ikke det som noe problem;)

så får bare håpe det ordner seg for deg også:wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...