Gå til innhold
Hundesonen.no

Snart er alt i boks :D


Lappe_Embla

Recommended Posts

Skrevet
gratulerer:)

vil bare anbefale oglese godt gjennom avtalenfør du signerer og få alt skriftelig.Vet om folk som har svidd seg.trist

Avtalen er godt lest, har også fått en venninne som har vært borti flere slike avtaler til å se på den, og alt er godkjent :whistle:

Skrevet
Nå er foravtalen gjennomgått, skal bare underskrives så kan lille Embla komme hjem til oss!

*Glede seg*

Gratulerer så mye. Så bra at du skal bli forvert. Mange av oss som driver med oppdrett hadde ikke klart så bra om det ikke hadde vært for våre fantastiske forverter.

Skrevet
nydelig valp du har fått deg :P skikkelig fin farge, er den vanelig?? :rolleyes:

lenge til du skal hente ho hjem??

Ja, den er ganske vanlig, men de fleste vil ha finsk lapphund med sort som hovedfarge og brunt/lyst ellers i ansiktet. Blei født 3 lyse og 3 mørke i kullet med Embla.

Skal hente henne i januar, men vi har et problem med leilighet, så må muligens hente henne litt nærmere februar, skal se hvordan ting utarter seg nå :wub:

Skrevet

da er det ikke så lenge igjen da:D er ikke lett å få leilighet hvor man kan ha hund nei:S jeg var heldig, leier enebolig sammen med ei til og der fikk jeg ha hund:D eller den får komme i februar når den skal hentes da;) han så ikke det som noe problem;)

så får bare håpe det ordner seg for deg også:wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...