Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille Pax :)


Ine&Pax

Recommended Posts

Skrevet

Siden så mange andre har gjort det, kan vel jeg også gjøre det - lage et topic om valpen min!

Han heter Pax og er snart 8 uker gammel. Vi får hente han første nyttårsdag! Jeg gleder meg og teller dager.

Mor: Reitane's Amanda Lille blå

Far : Labråten's Fred

Noen bilder fra da vi var og besøkte og plukket ut Pax hos oppdretter (Kennel Reitane):

IMG_0642.jpg

IMG_0640.jpg

IMG_0634.jpg

Lille sjarmtroll. :icon_confused:

Kommer vel mer her etterhvert! :)

(PS, Modder - si fra hvis bildene blir for store!)

Skrevet

skikkelig nydelig lite nurk da :) har en slik selv vi:P lille Marco på 4 år:D

blir spennende å se mer bilder etterhvert da! ikke lenge til du får han hjem, din heldigris :icon_confused:

Guest Luckystaff
Skrevet

Kjempe nydelig liten tass! :icon_confused: går fort til du kan hente han hjem da! lykke til med den lille...du får holde oss oppdatert med bilder og historier fra den berømte valpetiden! ;D

Skrevet

Takk for kommentarer! :)

Skal gjøre det! Må vel prøve å begrense meg når den lille tassen kommer i hus - blir vel hundrevis av bilder og videoer! :icon_confused:

Ser at du venter på valp også! Langt frem i tid, eller?

Guest Luckystaff
Skrevet

foreldrehundene blir parret i januar/februar engang...så¨min lille tass er nok i hus utpå våren engang! :icon_confused: gleder meg som en unge!!! ;D

Skrevet

Gratulere såå masse med egen tråd til lille Pax!! han er jo bare sååå nydelig!

Skjønner godt du gleder deg til å hente han :D

Guest Luckystaff
Skrevet

regner med den lille nydelingen er i hus nå...? håper alt går bra...ve venter spent på bilder her!! :ahappy:

Skrevet

Ja, daaa var det vel på tide med noen bilder og litt oppdatering her ja :angry:

Har hatt hendene fulle siden han kom, så derfor jeg ikke har vært så aktiv her. Pax var den største i sitt kull og er en skikkelig hannhund! Oppdretter sa det og, "dette kommer til å bli en sværing!" :ahappy: Han kunne "sitt" den tredje dagen, så han er veldig lærevillig. Prøvd meg litt på ligg også, men viser seg at det er veldig mye vanskeligere! Men gir selvfølgelig ikke opp!

Selv om det er mye styr med valp i hus så er det jo også veldig koslig! Nå ligger jeg i senga mi og håper på å få sove litt i natt, mens Pax ligger på et teppe vedsiden av senga. Han har til nå vært veldig flink om nettene, og faktisk ingen tissing eller bæsjing inne enda! Men på dagtid er det litt verre. Tror han prøver å si fra av og til, men når han må så må han, og da blir det gjerne på gulvet. Ikke lett!

n646060638_2344594_6279.jpg

Paxen min. Lille rampetrollet.

Blir også en del biting og bjeffing, noe vi prøver å venne han av med. Noen som har tips? Vi prøver å si "NEI/FY" også bare gå fra ham, men så langt har det ikke vært noen stor suksess. Han er også litt skeptisk til å gå ut, spesielt med bånd. Dette er selvfølgelig noe som kommer til å gå seg til etterhvert, men syns det er litt rart at han ikke er så glad i å være ute her, for oppdretter fortalte at valpene pleide å være mye ute og leke og herje. Men Pax setter seg ned på baken og nekter å gå! Har han muligheten løper han også tilbake til inngangsdøra. Noen som har tips her da?? Prøver å lokke og rose masse og gi litt godbiter, men han er fortsatt litt skeptisk. Ikke det at jeg skal klage, det er bare fjerde natta hans her nå :cheer:

n646060638_2344592_5103.jpg

n646060638_2344610_6689.jpg

Skrevet

Fy søren så søt han er! :)

Min golden var også veldig skeptisk for å traske ute med bånd. Da var det heller mye bedre å gå løs mente hun. Det jeg gjorde var at jeg prøvde å få det gøy å gå på tur med bånd. Godbiter og mye lek og ros. Tok noen uker før det ga noe resultat her, men det fungerte.

Nå skal det sies at min tispe er blitt utrolig sta, så det hender fremdeles at hun setter seg på bakbeina og ikke vil gå. Skikkelig rebell :) hehe

Lykke til!

Skrevet

Hehe, takk! Liten søting ja :)

Ja, så vi er på rett vei altså! Prøver å gjøre det så positivt som mulig, men han er fortsatt sta. Hvis vi har han uten bånd går det litt bedre, men han løper ofte tilbake til inngangsdøra, som sagt. Men det er vel bare å ikke gi opp, så får vi også håpe på noen resultater etterhvert!

Her er forresten en liten video av Pax som har lært "sitt", 8 uker gammel. :)

http://www.youtube.com/watch?v=dL2a7m0_Kac

Skrevet

Så søt og flink han er.

Bare et par spørsmål: hvorfor roser du han ikke når han setter seg? Det ville jeg gjort med en så liten valp, ikke venta i flere sekunder.

Enda et spørsmål: hvorfor går du ikke ned på kne når du skal filme han?

Skrevet

Gratulerer med nurket...Jeg har selv en liten Golden Valp på 3,5 mnd her hjemme.

Ting er skummelt enda men ser fremgang......Sliter enda med biting selv, nå har hun mistet sine to første tenner...

Bjeffing hadde jeg også, men jeg rett og slett overså det...Ikke se på han, ikke si noe, fryktelig irriterene å høre på men det hjelper etterhvert....( i hvertfall min opplevelse..)

Lykke til.

Skrevet
Så søt og flink han er.

Bare et par spørsmål: hvorfor roser du han ikke når han setter seg? Det ville jeg gjort med en så liten valp, ikke venta i flere sekunder.

Enda et spørsmål: hvorfor går du ikke ned på kne når du skal filme han?

Var jo det jeg gjorde i begynnelsen. Nå venter jeg litt for å se hvor lenge han klarer å konsentrere seg.

  • 2 weeks later...
Skrevet

åå :) Blir så misunnelig på alle dere med så små søte dotter, og når det nesten er et halvt år til jeg får :hyper:

Nyydelig var han uansett! :) Biler ? :rolleyes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pax vokser og blir større for hver dag som går! Bena hans vokser litt fortere enn resten av kroppen, så det blir en del latter innimellom. Ser litt ut som Bambi på glattisen :icon_confused: Vi trener bittelitt, så han har lært seg 'sitt' og 'ligg'. Nå trener vi også en del på å gå tur i bånd. Noe som fortsatt er litt kjedelig, syns han.

DSC00484.jpg

DSC00499.jpg

DSC00530.jpg

DSC00540.jpg

Pinner er gøy :sleep:

DSC00543.jpg

Kos å ligge i armkroken og slappe av.

DSC00546.jpg

Zzzzzz...

DSC00549.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...