Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere som har vært på GU


Mirai

Ved gynekologisk undersøkelse  

58 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      18
    • Nei
      39


Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

He, he. Jeg var vel 17-18 år og var til gynekologisk undersøkelse på sykehuset. Da puttet gynekologen en finger inn i endetarmen og min reaksjon var å klappe sammen beina og utbryte: "FEIL HØL" :whistle: Gynekologen fortalte meg - litt forfjamsa - at det gjør det for å skyve/løfte livmoren frem/opp og derav kunne kjenne bedre.

Tror ikke det er vanlig, for det er den eneste gangen jeg har blitt utsatt for det. Heldigvis......

Lenke til kommentar
Del på andre sider

He, he. Jeg var vel 17-18 år og var til gynekologisk undersøkelse på sykehuset. Da puttet gynekologen en finger inn i endetarmen og min reaksjon var å klappe sammen beina og utbryte: "FEIL HØL" :whistle: Gynekologen fortalte meg - litt forfjamsa - at det gjør det for å skyve/løfte livmoren frem/opp og derav kunne kjenne bedre.

Tror ikke det er vanlig, for det er den eneste gangen jeg har blitt utsatt for det. Heldigvis......

Hahaha! :ahappy:

Genialt... Det hadde sikkert jeg og ropt.

Nei fytti...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vært på flere GU`er, både hos almenpraktiserende og ulike spesialister. Slett ikke uvanlig at de snoker inn bakveien også ..... :whistle:

Var en spesialist som forklarte hvorfor, uten at jeg husker det. Prøver å fortrenge det som skjer under selve undersøkelsen som best jeg kan...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir så sint på gynekologer. Var to kvinner og en mann som var der. Mannen trodde faktisk det var greit at han stod der... Liksom at jeg blotter underlivet mitt for hvemsomhelst. Jeg ba ham om å gå ut imens kvinnene gjorde jobben sin... De kunne bare PRØVD å snoke i feil hull...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det er ikke vanlig å få en finger i rompa, hverken av leger, gynekologer eller andre..

Så sant du ikke ber om det da :whistle:

Altså, JEG ba ikke om det! Men så er det eneste gangen jeg har opplevd det.

En annen greie er jeg at fastlegen min har stadig studenter hos seg og en gang jeg skulle ha en gu-undersøkelse ble jeg spurt om det var greit at den mannlige studenten var med på undersøkelsen :shocked:

Det får da være grenser. Det er liksom ille nok om ikke du skal ha en ekstra glanene "oppi der" <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo jenter - ta det fra en intensivsykepleier som selv har tatt ørten GU-er opp gjennom årene - det ER vanlig. Skal legen kunne vurdere uterus (livmor) på best mulig måte så må faktisk en finger i anus og klemming på magen. Det samme skjer hos menn som skal sjekke prostata som ligger like utenfor urinblæren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært på GU en gang (og aldri igjen!), og da fikk jeg ingen finger oppi feil hull nei. Genialt brølt, Stitch! :whistle: Jeg har derimot vært på øh, hva heter det (endoskopi???? skope i enden)? Ja, i alle fall tarmundersøkelse. Da stapper de en slange med et kamera på oppi stumpen, og kjører slangen mangfoldige meter opp, helt til de kommer dit de skal. Og for å gjøre det, måtte jeg faste i ett døgn, og det var etter at jeg hadde gjennomgått en "tømme-kur", dvs at jeg måtte renne på do i tide og utide, for å få tømt tarmen, som det heter på fint. Drakk et ekstremt lakserende middel som førte til at jeg til slutt bajset vann. Yømmi. <_< Men poenget er, at hadde de bare stukket en finger oppi der på et hvilket som helst tidspunkt, så skal ikke jeg klandres for at de kanskje finner noe..! :ahappy: Det er dessuten ikke spesielt hygienisk eller bra å drive å rote med begge hullene samtidig, sånt får man nemlig lett urinveisinfeksjon av, og det skal jeg ikke ha noe av. Det er aua. Når det er sagt, så tar jeg meget gjerne en tarmundersøkelse any day fremfor en GU!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

GU er ikke det festligste man kan gjøre - men dere skal være sjeleglad for at man i det hele får tilbudt slike undersøkelser!

Kreft kan oppdages på såpass tidlig stadium at man ikke trenger å fjerne hverken livmor eller eggstokker og det beste av alt - man overlever... Tenk på det før dere får noja. Morsomt NEI - men nødvendig JA.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vel opplevd i ca halvparten av GU at det dukker opp en finger der bak. Jeg skvatt litt første gangen, men etter det tenker jeg ikke over det. Har tankene HELT andre plasser enn på det legen holder på med.. :rolleyes:

En gang har en (mannlig) student fått utføre GU på meg, alternativet var kommunelegen; som var naboen min og dattra hans hadde hest på samme stall som meg. Ikke mye aktuelt å strippe for han nei!

Ellers går jeg faktisk helst til mannlig lege, kvinnelige er mer hardhendte synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

GU er ikke det festligste man kan gjøre - men dere skal være sjeleglad for at man i det hele får tilbudt slike undersøkelser!

Kreft kan oppdages på såpass tidlig stadium at man ikke trenger å fjerne hverken livmor eller eggstokker og det beste av alt - man overlever... Tenk på det før dere får noja. Morsomt NEI - men nødvendig JA.

Amen - det ER viktig. Min "svigermor" døde av livmorkreft tidlig i femtiårene og en nabo av meg, som er 36 år, måtte fjerne alt og gikk på laaaange og vonde cellegiftkurer p.g.a. kreft i livmora.

Det er det verste jeg gjør og jeg utsetter det gjerne litt, men det er faktisk veldig viktig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært på endel GU i mitt liv...og har aldri opplevd å få en finger i rumpa.

Kanskje det kommer an på hvordan livmoren din ligger?

Har null problemer med GU..synes ikke det er flaut engang. Kanskje jeg er rar :whistle:

MR av hodet er myyyyye verre spør du meg..fikk panikk anfall i den maskinen. Grøss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...