Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til navnevalg igjen...


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Litt hemmelighetskremmeri enda, men trenger noen fine navn.

1. Oppdretternavn: Må være engelsk, et substantiv og ikke mer enn 5 bokstaver. Ingen bokstavspesifikasjon, da alle valpene sitt navn etter oppdretternavn er satt.

Eks: Thief

2. Kallenavn: Ja, hva passer til en lita Basenjifrøken? Gjerne noe på bokstavene M, K, D eller utifra navnet over. Gjerne med afrikansk bakgrunn, men intet must.

Jeg er forøvrig veldig glad i navnet Lykke, men det går vel ikke "opp i oppdretternavnet"

Det er ikke opp til meg å bestemme kallenavnet- der står förvert/ deleier fritt, men det er jo greit å ha noen forslag å komme med (Også er det mulig vedkommende titter innom tråden her selv og kikker??)

Skrevet
Tja, Lykke går jo.. hvis du for eksempel putter Lucky i oppdretternavnet da! :whistle:

Jo, men navnet skal stå sammen med- og bak et annet substantiv, og da funker Lucky dessverre dårlig.

Beklager at jeg er litt strikt med opplysninger foreløpig, men vil ha det slik til det er "offentliggjort".

Tenk på et navn som f.eks. kan stå etter "Clever" eller "Curious" eller noe i den duren.

Skrevet

Håller mig till dina bokstäver, annars blir det för många namn...

Maid, Doll, Mouse, Kitty, Minx, Drama, Moon, Knife, Dixie, Dust, Killer

Skrevet

Må si jeg egentlig liker Minx godt. :whistle: Drama, Knife og Dust kan også fungere, tror jeg? Evt Kill.

Ngalu er Luck på Pulaar, såvidt jeg klarte å finne ut. Yarde betyr 'å drikke', tror jeg jeg fant ut. Litt vanskelig oversettingssak på nettet. Ellers så kan man jo se litt an ifht hva kennelnavnet blir.

*titter innom tråden*

Skrevet
Jo, men navnet skal stå sammen med- og bak et annet substantiv, og da funker Lucky dessverre dårlig.

Beklager at jeg er litt strikt med opplysninger foreløpig, men vil ha det slik til det er "offentliggjort".

Tenk på et navn som f.eks. kan stå etter "Clever" eller "Curious" eller noe i den duren.

Tja, Luck? Altså Clever Luck..

Eller som jeg så noen andre hadde funnet ut av, oversetninger (fra afrikansk som du ønsker) av lykke??

Skrevet
Eks: Thief

Med tanke på resten av navnet (både kennelnavn og kull-navn) synes jeg dette var et artig forslag! :whistle:

Skrevet
Med tanke på resten av navnet (både kennelnavn og kull-navn) synes jeg dette var et artig forslag! :whistle:

Agree :)

Forøvrig finnes swahili- engelsk ordbok her:

http://africanlanguages.com/swahili/

Lykke er Bahati eller Nyota.

Nyota er veldig fint, men for langt, samt at det er en annen kennel som har brukt det navnet...

Takk for fne forslag!

Skrevet

Evt Case, selv om det kanskje passer bedre på hannhund.

Og ja, Thief kan være artig. :whistle:

Edit: Hva med Spy? Som i spion? Det passer jo godt sammen med resten! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...