Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til navnevalg igjen...


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Litt hemmelighetskremmeri enda, men trenger noen fine navn.

1. Oppdretternavn: Må være engelsk, et substantiv og ikke mer enn 5 bokstaver. Ingen bokstavspesifikasjon, da alle valpene sitt navn etter oppdretternavn er satt.

Eks: Thief

2. Kallenavn: Ja, hva passer til en lita Basenjifrøken? Gjerne noe på bokstavene M, K, D eller utifra navnet over. Gjerne med afrikansk bakgrunn, men intet must.

Jeg er forøvrig veldig glad i navnet Lykke, men det går vel ikke "opp i oppdretternavnet"

Det er ikke opp til meg å bestemme kallenavnet- der står förvert/ deleier fritt, men det er jo greit å ha noen forslag å komme med (Også er det mulig vedkommende titter innom tråden her selv og kikker??)

Skrevet
Tja, Lykke går jo.. hvis du for eksempel putter Lucky i oppdretternavnet da! :whistle:

Jo, men navnet skal stå sammen med- og bak et annet substantiv, og da funker Lucky dessverre dårlig.

Beklager at jeg er litt strikt med opplysninger foreløpig, men vil ha det slik til det er "offentliggjort".

Tenk på et navn som f.eks. kan stå etter "Clever" eller "Curious" eller noe i den duren.

Skrevet

Håller mig till dina bokstäver, annars blir det för många namn...

Maid, Doll, Mouse, Kitty, Minx, Drama, Moon, Knife, Dixie, Dust, Killer

Skrevet

Må si jeg egentlig liker Minx godt. :whistle: Drama, Knife og Dust kan også fungere, tror jeg? Evt Kill.

Ngalu er Luck på Pulaar, såvidt jeg klarte å finne ut. Yarde betyr 'å drikke', tror jeg jeg fant ut. Litt vanskelig oversettingssak på nettet. Ellers så kan man jo se litt an ifht hva kennelnavnet blir.

*titter innom tråden*

Skrevet
Jo, men navnet skal stå sammen med- og bak et annet substantiv, og da funker Lucky dessverre dårlig.

Beklager at jeg er litt strikt med opplysninger foreløpig, men vil ha det slik til det er "offentliggjort".

Tenk på et navn som f.eks. kan stå etter "Clever" eller "Curious" eller noe i den duren.

Tja, Luck? Altså Clever Luck..

Eller som jeg så noen andre hadde funnet ut av, oversetninger (fra afrikansk som du ønsker) av lykke??

Skrevet
Eks: Thief

Med tanke på resten av navnet (både kennelnavn og kull-navn) synes jeg dette var et artig forslag! :whistle:

Skrevet
Med tanke på resten av navnet (både kennelnavn og kull-navn) synes jeg dette var et artig forslag! :whistle:

Agree :)

Forøvrig finnes swahili- engelsk ordbok her:

http://africanlanguages.com/swahili/

Lykke er Bahati eller Nyota.

Nyota er veldig fint, men for langt, samt at det er en annen kennel som har brukt det navnet...

Takk for fne forslag!

Skrevet

Evt Case, selv om det kanskje passer bedre på hannhund.

Og ja, Thief kan være artig. :whistle:

Edit: Hva med Spy? Som i spion? Det passer jo godt sammen med resten! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...