Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk, men han ser desverre ikke ut til å bli bra med det første. Han har nå fått tabletter i 10 dager men ingen endring har skjedd. Får vel ta en tur til veterinæren en av disse dagene.

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantastiske nyheter! Vidunderet mitt Kodak, har A hofter og A albuer!

Nei, Kodak har ikke blitt pappa, hvordan det? Men han får snart damebesøk av en tispe fra Australia, så det blir spennende og se om det kommer noen mini Kodak'er snart - - - Nå er våren også

Posted Images

Skrevet

Nydelig han er! :D En av de peneste aussiene jeg har sett :D (helt sant!)

Flotte bilder! HÅPER du får tatt bilder av Nitrogutten min en dag :D Tror nok ditt kamera fremstiller han endel bedre enn mitt :wub:

Tusen takk, så koselig å høre at du syns han er en av de peneste aussien du har sett! :) Han er ikke akkurat den flotte utstillings hunden, men likevel er han kjempe flott! Kenzo har kjempe markerte tegninger, spesielt rundt ansiktet.

Kenzo er dessverre en enda halt og vi har tatt beslutningen å droppe dobbel agility stevnet som er nå til helgen. Jeg VET vi hvert fall hadde klart 2 napp i klassen 2, men jeg vil ikke at han skal ha smerter og vil ikke at han skal belaste hoften. Han fortjener ikke det! Nå har han vært halt i 1 mnd og veterinæren sier at vi skal vente enda 1 mnd og se om han blir bedre, og om han ikke er bedre da får vi ta røntgen på hoften hans. Men har snakket med andre hunde eiere som sier at vi bør røntge han fortest mulig for han har jo store smerter. Det gjør vondt å se på han når han halter og er nesten helt stiv. Skal holde dere oppdatert her på sonen. Tenk om han ikke blir bra igjen? :)

Legger med et bilde av min nydelige Kenzo.

4553774839_cd06bc037c_o.jpg

Skrevet

Var du i Kvalsund? Også kom du ikke bort og sa hei! :blink:

Idag ble Kenzo hele 22 mnd gammel, tenk snart 2 år, tiden flyr!

IMG_2850.jpg?t=1273009258

IMG_2871.jpg?t=1273009382

IMG_2873.jpg?t=1273009440

IMG_2911.jpg?t=1273009473

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er det vel på tide at jeg oppdaterer dere om de gode nyhetene. I sommer får vi oss en liten tilskudd i flokken, nemlig en liten aussievalp. Han kommer fra kennel New Thinking. Om ikke lenge skal vi besøke oppdretter, mor og valper. Gleder meg så masse!

Mor: Easy It's My Life, eller Mathea som hun blir kalt til daglig.

Mathea.jpg

Far: Thornapple Mercury All Jacked Up, til daglig blir han kalt for Jack.

Jack.jpg

Regner med at dere vil se bilder av valpen min også? :frantics:

IMG_6410.jpg

IMG_6409.jpg

IMG_6666.jpg

IMG_7347.jpg

IMG_7267.jpg

28726_397087211539_587051539_466150.jpg

28726_397087196539_587051539_466150.jpg

Min er helt til høyre. Gleder meg bare så masse til å besøke oppdretter, mor og valpene om noen uker. Da skal jeg kosemose med alle!

Skrevet

Nå har jeg fått nye bilder av prinsen min, idag er dem 4 uker gamle, han blir jo bare finere og finere. Og nå får jeg så lyst å bare besøke oppdretter og hilse på valpene. Ventetiden tar så lang tid. De har fått prøve å spise fastføde noe de helt klart syntes var snadder. Her kommer litt bilder av valpen han:

IMG_8001.jpg

IMG_8008.jpg

IMG_8017.jpg

IMG_8007.jpg

untitled-1.jpg

Skrevet

Gratulerer med nytt familiemedlem :hmm: Han ser kjempeskjønn ut ;) Gleder meg til du får han hjem, slik at vi kan få masse bilder av han :getlost:;)

Takk! Ja, når han kommer hjem kommer det til å bli masse photoshooter :D

Skrevet

Kenzo er en oppsiktsvekkende vakker hund! En fryd for øye.

Flott å lese at han gjør det bra i Agility og på utstilling.

Nydelig lite valpenurk var det også! Gratulerer

Skrevet

Kenzo er en oppsiktsvekkende vakker hund! En fryd for øye.

Flott å lese at han gjør det bra i Agility og på utstilling.

Nydelig lite valpenurk var det også! Gratulerer

Tusen takk, det var snilt sagt :hmm: Han er en herlig hund når det gjelder agility, den perfekte agilityhunden for meg!

Kenzo er utrolig vakker! Gratulerer med tilskuddet også ;)

Takk! Kenzo er en storsjarmør :getlost:

Må jo også legge ut bilder av vakringen min Kenzo! ;)

4668623199_be5c769165_b.jpg

4669259688_15460fb0ab_b.jpg

4669242298_1ba8582a2c_b.jpg

4656892322_9e4ca26ec5_b.jpg

4656291285_2bab95cbb8_b.jpg

Skrevet

Så fantastisk nydelig! :) Ønsker meg Aussievalp jeg også, men får vel vente litt til..

Skrevet

Han ser ut som en skikkelig koselig hund å ha:)

Han er en like herlig hund som han ser ut til å være :whistle: Elsker alle som gidder å gi han oppmerksomhet, lek og kos. Til slutt når han blir godt kjent med deg kan han bli litt vel ivrig, hoppe og sprette. Men det er jo bare herlig og se hvor glad han blir! :D

Han er bare utrolig vakker altså ;) Og flink! Du kan være stolt :lol:

Ja, han er en fining :D Han er en hund som elsker og jobbe og få tilbakemeldinger på hvor flink han har vært, jo mer jeg roser han jo mer vil han jobbe. Go'gutten min det!

Så fantastisk nydelig! :D Ønsker meg Aussievalp jeg også, men får vel vente litt til..

Aussievalper er noe av det beste som fins! Gleder meg sykt masse til å få prinsen hjem :)

Igår fortalte oppdretter at denne gjengen hvertfall ikke har mangel på mat, alle er så runde og gode. I beste velstand. Tispevalpen som er aller størst, hannene er veldig gjevne når det gjelder størrelse (1 tispe og 7 hanner). Valpen min har enda ikke fått noe navn som jeg kan kalle han til daglig. Snart er valpene 5 uker og det er egentlig ikke lenge til jeg skal besøke dem og hilse på valpene, selv om det virker evigheter til! :D

IMG_8551.jpg

IMG_8546.jpg

IMG_8541.jpg

IMG_8530.jpg

IMG_8523.jpg

Må jo også ta med et bilde av Kenzo når han var valp:

puppy_kenzo.jpg

Kenzo rundt 7 uker gammel

Skrevet

Har du sett noe så fantastisk nydelig! Blir helt dårlig :P Akkurat sånt lite Aussitetroll som jeg ønsker meg :) Kanskje til neste år ellerno.. hvis jeg er heldig.

Skjønner at du koser deg med han der, lille hjerteknusern! Får lyst til å bare klemme han flat :P

Skrevet

Har du sett noe så fantastisk nydelig! Blir helt dårlig :banana: Akkurat sånt lite Aussitetroll som jeg ønsker meg :D Kanskje til neste år ellerno.. hvis jeg er heldig.

Skjønner at du koser deg med han der, lille hjerteknusern! Får lyst til å bare klemme han flat :innocent:

Han er en fin liten aussietroll ja! :D Jeg maser og maser oppdretter om bilder for jeg kan ikke få nok av denne lille krabaten :) Men nå er det heldigvis bare 2 uker til jeg skal besøke oppdretter, mor og valper. Da skal jeg knipse tonnevis av bilder! :D

Gratulerer! :D Det er så morsomt at de begge er født 11. mai, da må de jo møtes! :D

Takk! Gratulerer selv med en vakker liten heeler! Ja, valpetreff bare må vi ha :D

Skrevet

Nå har jeg fått ei god venninde av moren min til å kjøpre en hannvalp fra samme kull som valpen din (hun hadde først tenkt å bare ta en ureg en, men jeg klarte å fiske frem at det var masse epilepsi i linjene der, så da var det ikke vanskelig å overtale henne til å ringe new thinking!). Jeg gleder meg masse til å besøke nurket - ser ut som et knallfin kull!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...