Gå til innhold
Hundesonen.no

Kenzo og Kodak


civga
 Share

Recommended Posts

Tusen takk Only Blondie! Jeg håper også han gjør det bra i Tromsø, både i agility og utstillingen :ahappy:

Du ser på det første bildet, der er skarpheten redigert da bildet var uklart, men syns ikke det blir så fint når skarpheten bilr redigert. Tror det bare er linsen som er bra, + at når man forminsker bilder blir det jo skarpere :ahappy:

Legger til et til bilde av Kenzo gutten som ble tatt igår:

foto.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantastiske nyheter! Vidunderet mitt Kodak, har A hofter og A albuer!

Nei, Kodak har ikke blitt pappa, hvordan det? Men han får snart damebesøk av en tispe fra Australia, så det blir spennende og se om det kommer noen mini Kodak'er snart - - - Nå er våren også

Posted Images

  • 4 weeks later...

Kenzo er nå blitt 16 mnd og veier 24 kg. Han har nå blitt en tøffing som skal tøffe seg med alle andre hann hunder, også prøver han får fult å sjarmere tispene, men om de tilbyr lek så sier ikke Kenzo nei takk til det ^^

Vi har ryddet bort agilityutstyrene for vinteren, her er det kommet masse snø, helt herlig!

Det er lydighet som er tingen nå i vinter og vi planlegger å debutere i mars eller mai. Kenzo kan alle øvelsene kjempe bra bortsett fra tannvisningen, der skal han hoppe opp og hilse på før det blir noe tannvisning. Han lærte seg stå under marsj på bare to dager og tar kjempe fine brå stopper, dette ser bra ut så langt, håper det fortsetter slik! :thumbsup:

4101026992_73d7be2c71.jpg

4100273255_be4a53d561.jpg

4100272013_1c37f797dc.jpg

4101038614_2b66e99d28.jpg

4101039168_414d7b64b9.jpg

4101039774_032fabf12a_o.jpg

4100284317_db9af6909d_o.jpg

4101041334_3bed3f936d_o.jpg

4100288377_22793864e9.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Anniken&rotta skrev:
Fiiiiineste Kenzo-gutten :P Herregud så nydelig han har blitt! Makan så voksen og stolt han plutselig så ut. Og for en krage! :P

Tusen takk! Ja må si jeg er helt enig, han blir bare finere og finere i mine øyne :P Spesielt nå når vinterpelsen snart er helt på plass ;)

  Belgerguri skrev:
Vakreste! :)

Han er det ja ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Oppdatering:

Kenzo har nå fått nesemidd noe som han plages veldig mye med, han har også klart å smitte en av de andre hundene. Her i huser er det veldig mye nysing og det kommer masse slim ut av nesen til Kenzo. Men heldigvis har vi fått behandlet begge hundene og vi får håpe at de snart er friske igjen, merker også at begge to er veldig sløve og vi helst bare ligge å sove, ligner veldig lite på Kenzo for å si det sånn..

4101036436_816d01d7a1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 11/26/2009 at 6:50 AM, Only Blondie skrev:

Så nydelig han er blitt biggrin.png! Den pelsen ohmy.gif

Hehe, ja han har fått mye pels, og nå er det kommet enda mere underull og han er bare så myk og rund i pelsen :P

  På 11/26/2009 at 12:01 PM, Anniken&rotta skrev:

Stakkars Kenzo med udyr i nesa si! *trøste på* Hva var det som gjorde at du mistenkte nesemidd?

Helt enig, han fortjener ikke å få nesemidd. Det som gjorde at jeg begynte å mistenke at han hadde fått nesemidd var at han begynte å nyse hele tiden, spesielt når han beveget seg mye så nyste han i ett.. han hadde også fått hilse på og leke med en ung golden for en uke siden, eieren sa at hunden nyste innover eller hva jeg skal kalle det, og jeg visste heller ikke før igår at nesemidd var smittsomt.. Nå er han også veldig sløv og lite motivert å trene, så det er veldig kjedelig da..

  På 11/26/2009 at 1:53 PM, MatheaN skrev:

God bedring til hundene dine. Du tar veldig fine bilder ahappy.png

Takk :rolleyes2: Gøy at du liker bildene!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Familie likheter

Igår fikk jeg se en action bilde av Kid (faren til Kenzo) og så mye likheter der ja, det er morsomt hvor lik dem er!

Legger med bilde far og sønn:

4209519742_bafc438845_o.jpg

Og siden jeg allerede har lagt ut dette bildet så får jeg vel også legge med bilde av Kenzo som liten med søskenflokken, det var tider det da gutten min bare var den lille babyen.

4209519752_b371a9e3f6_o.jpg

Og her har dere bilder fra foreldre og besteforeldre:

4209519754_af0a2c9a89_o.jpg

4209519758_0674a0b1ef_o.jpg

Hvem syns dere Kenzo ligner mest på? Hadde vært gøy å se hva andre syns om likhetene biggrin.png

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/23/2009 at 9:25 PM, civga skrev:

Familie likheter

Igår fikk jeg se en action bilde av Kid (faren til Kenzo) og så mye likheter der ja, det er morsomt hvor lik dem er!

Legger med bilde far og sønn:

4209519742_bafc438845_o.jpg

Og siden jeg allerede har lagt ut dette bildet så får jeg vel også legge med bilde av Kenzo som liten med søskenflokken, det var tider det da gutten min bare var den lille babyen.

4209519752_b371a9e3f6_o.jpg

Og her har dere bilder fra foreldre og besteforeldre:

4209519754_81d7c1b7eb_o.jpg

4209519758_0674a0b1ef_o.jpg

Hvem syns dere Kenzo ligner mest på? Hadde vært gøy å se hva andre syns om likhetene biggrin.png

Jeg syns også han ligner mest på sin morfar. Blir spennende å se hvordan Kenzo blir seende ut som voksen! rolleyes2.gif

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...