Gå til innhold
Hundesonen.no

Kenzo og Kodak


civga
 Share

Recommended Posts

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantastiske nyheter! Vidunderet mitt Kodak, har A hofter og A albuer!

Nei, Kodak har ikke blitt pappa, hvordan det? Men han får snart damebesøk av en tispe fra Australia, så det blir spennende og se om det kommer noen mini Kodak'er snart - - - Nå er våren også

Posted Images

  • 3 weeks later...

Har jo helt glemt å skrive her på Kenzos side at han fikk CK på NKK Harstad utstillingen, kom på 2. plass.

Og vi er begge to storfornøyde med våres første utsilling! Han var jo så flink og rolig, det gikk ikke som jeg hadde forventet, det mye bedre faktisk! :wub:

IMG_4352.jpg

Også kommer det litt bilder av sjarmøren min:

IMG_4402.jpg

IMG_4423.jpg

IMG_4457.jpg

IMG_4489.jpg

IMG_4491.jpg

IMG_4512.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste Kenzo det! :P Gratulerer med CK. :P

Tusen takk! Ja det var kjempe gøy å få CK, Kenzo var jo så flink! :P

Kråkejakt er det morsomste i verden, sant Kenzo? :P

Mvh. My

Det kan man trygt si! Kenzo: "Det er fantastisk arti å jage de dumme kråkene" :P

Tror han hadde syntes det var enda gøyere om de var to aussier som fikk dratt på en liten kråkejakt. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På lørdag stilte jeg ut Kenzo i Kvalsund, denne gangen gikk det ikke så bra. Han fikk blå, dommeren syntes han var for høy(6 cm for høy), dvs at Kenzo skulle ha vært 51 cm høy, det syntes jeg selv var litt lavt. men men.. Vi prøver igjen i juni, da skal vi bli dømt av Dan Ericsson. Noen som har hatt han som dommer?

Og litt bilder må jo også legges her enda :)

IMG_5096.jpg

De to er så søte sammen!

IMG_5087.jpg

IMG_5081.jpg

IMG_5045.jpg

IMG_5044.jpg

IMG_5038.jpg

IMG_5024.jpg

IMG_5022.jpg

IMG_4775.jpg

Ikke så lett å få han til å stå pent, samtidig som jeg skal prøve å ta litt bilder :P

IMG_4833.jpg

IMG_4832.jpg

IMG_4836.jpg

IMG_4863.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Idag er Kenzo hele 10 månder gammel! Min kjekke lille blå gutt som snart er voksen. Igår løftet han foten for første gang da han tisset, og har begynt å markere masse med å skrape på bakbeina. Men enda er han en barnslig liten baby i oppførselen ellers! :)

10mnd1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde faktisk tenkt å dra på utstillingen i Kvalsund å kikke :) (har aldri vært på utstilling, faktisk), men så hadde jeg ikke anledning likevel dessverre. Dumt. Så på programmet for helga, og hadde kjempelyst til å se (bl.annet) CC'ene... :wub:

Veldig fin var han i alle fall!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Da har Kenzo lært seg et nytt triks! Nemlig å bukke, lærte det super kjapt! :flowers: Kanskje vi bør prøve oss litt med freestyle! ^^

3570369945_aa47ff0534.jpg

Også har han også lært å holde apportbukken, skal trene en stund med bare det å holde apportbukken, så etterhvert prøve å gå videre.

IMG_6273.jpg

Ellers så legger jeg ut bilder jeg har tatt i det siste.

IMG_5952.jpg

IMG_5964.jpg

IMG_6010.jpg

IMG_6057.jpg

3566289291_8c82bc4351.jpg

3566299193_86dd0e0e97.jpg

3567094460_c90f7ca142.jpg

3567096944_4ab2c935fd.jpg

3567113156_6963805140.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veeeldig fine bilder i denne tråden ! ;)

Utrolig kule tegninger på de. Vakkert ansikt på 17mai gutten :P

Takk takk ;)

PS:

Utrolig kul signatur på bildene dine. Du som har laget?

*ønsker seg*

Hehe, ja ha laget den selv. Ble ikke akkurat slik jeg

hadde tenkt, men men :)

Også må jeg jo informere om at i går da jeg og en venninne gikk tur med Kenzo sent på kvelden, må vel ha vært i 01.30 tiden. Så har Kenzo klart å skade seg i poten, det strømmet med blod. Og vi ringte til dyrlegen, fikk ikke time før tidlig på dagen, kl 11.

Da vi kom fram til dyrlegen blødde det fremdeles, men mindre. En STOR stygg kutt hadde han fått. Det var nesten skjært gjennom hele tredeputen. Måtte desverre bli sydd, 11 sting ble det.

Nå ligger stakkar gutten min i buret sitt og piper nå når bedøvelsen er gått bort..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Også må jeg jo informere om at i går da jeg og en venninne gikk tur med Kenzo sent på kvelden, må vel ha vært i 01.30 tiden. Så har Kenzo klart å skade seg i poten, det strømmet med blod. Og vi ringte til dyrlegen, fikk ikke time før tidlig på dagen, kl 11.

Da vi kom fram til dyrlegen blødde det fremdeles, men mindre. En STOR stygg kutt hadde han fått. Det var nesten skjært gjennom hele tredeputen. Måtte desverre bli sydd, 11 sting ble det.

Nå ligger stakkar gutten min i buret sitt og piper nå når bedøvelsen er gått bort..

Off da, hørtes ikke godt ut!

God bedring til Kenzo gutten! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...