Gå til innhold
Hundesonen.no

noe e galt.. Ivo har fått buller på nesen "/


Arielle

Recommended Posts

Skrevet

det begynnte for noen dager siden, da jeg sto opp. Som alltid skal han kose på morgenen og hoppet opp i sengen. Da så jeg at han hadde buller på nesen. Det er store buller ( store i omkrets) det klør ikke, virker ikke som det gjør vondt heller. Han virker frisk og rask som alltid. det var på fredag jeg oppdaget det og gikk til dyrlegen på fredag rett etter skolen. Men da jeg skulle hente hunden og kjøre den til dyrlegen så var de borte... Dyrlegen ga ham ingenting for hun reinte med at han hadde greid og stikke nesen oppi noe (noe som ikke skulle forundre meg da han bærer på alt han finner :) )

Jeg trodde at de var og ble borte, men nei. På kvelden/natten så kommer de tilbake og forsvinner på morgenen igjen.

Hva kan dette være?

Skrevet

Hm, min umiddelbare tanke er jo at det må være noe han reagerer på SOM han utsettes for/eller får tak i på ettermiddag/kvelden?

Skrevet

Hmm. Det kan høres litt ut som furunkulose. Men de bør vel ikke bli borte på dagen og komme igjen på nata. Er det noe i kulene? Er de harde eller myke? Se det nå an i noen dager. Hvis det vedvarer ville jeg tatt en tur til veterinæren igjen.

Skrevet

de er harde. akkurat som en hevelse på en måte. Ligger liksom i huden og jeg kan klemme på dem uten at det gjør vont. :) .. Trodde med en gang at det kunne være noe jeg hadde på rommet som han kunne reagere på. men det er ikke det for han reagere likt uansett hvor han sover. Det er en grei hund så han spiser ikke på noe, er med meg hele tiden og han har ikke tatt noen han ikke har lovt til :)

nattlig besøk hos vetten ja. det hadde tatt seg ut :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...