Gå til innhold
Hundesonen.no

noe e galt.. Ivo har fått buller på nesen "/


Arielle

Recommended Posts

Skrevet

det begynnte for noen dager siden, da jeg sto opp. Som alltid skal han kose på morgenen og hoppet opp i sengen. Da så jeg at han hadde buller på nesen. Det er store buller ( store i omkrets) det klør ikke, virker ikke som det gjør vondt heller. Han virker frisk og rask som alltid. det var på fredag jeg oppdaget det og gikk til dyrlegen på fredag rett etter skolen. Men da jeg skulle hente hunden og kjøre den til dyrlegen så var de borte... Dyrlegen ga ham ingenting for hun reinte med at han hadde greid og stikke nesen oppi noe (noe som ikke skulle forundre meg da han bærer på alt han finner :) )

Jeg trodde at de var og ble borte, men nei. På kvelden/natten så kommer de tilbake og forsvinner på morgenen igjen.

Hva kan dette være?

Skrevet

Hm, min umiddelbare tanke er jo at det må være noe han reagerer på SOM han utsettes for/eller får tak i på ettermiddag/kvelden?

Skrevet

Hmm. Det kan høres litt ut som furunkulose. Men de bør vel ikke bli borte på dagen og komme igjen på nata. Er det noe i kulene? Er de harde eller myke? Se det nå an i noen dager. Hvis det vedvarer ville jeg tatt en tur til veterinæren igjen.

Skrevet

de er harde. akkurat som en hevelse på en måte. Ligger liksom i huden og jeg kan klemme på dem uten at det gjør vont. :) .. Trodde med en gang at det kunne være noe jeg hadde på rommet som han kunne reagere på. men det er ikke det for han reagere likt uansett hvor han sover. Det er en grei hund så han spiser ikke på noe, er med meg hele tiden og han har ikke tatt noen han ikke har lovt til :)

nattlig besøk hos vetten ja. det hadde tatt seg ut :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...