Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattene mine


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Kattene mine er semi-langhårete blandingskatter. De heter Findus og Pusur. De ble født 23.9.07, og er helsøsken. Begge er kastrerte og ID-merkede, og har fått vaksine og ormekurer.

Pusur og Findus:

Pusur liker best å slappe av på sofaen, og han er mest glad i mennesker. Findus er ikke redd folk, men han bryr seg ikke så mye. Eller, det er vel kanskje sånn at Findus er normal, og Pusur er veldig kosete. Findus er ute hele dagen når han vil, og han elsker å være ute. Findus har ganske dårlig kvalitet på pelsen, den er tynn og den klumper seg lettere en Pusur sin. Kattene bor hos faren min, men han reiser bort hele januar, å da kommer kattene hit til mamma.

Bildet jeg har av dem er 1280x960, og er 239 kB. Det var for stort til laste opp, hva gjør jeg da?

  • 3 weeks later...
Skrevet

da kan du bruke ett opplastningsprogram på nett, der justere du lett størrelsen på bildene du laster opp:-D

jeg bruker photobucket.

Her er en link til siden:

photobucket

Skrevet

post-4491-1230683952_thumb.jpg

Dette er et gammelt bilde av mine katter :)

Edit: der var de 3 mnd gamle, hadde akkurat fått de. Det er derfor de har så flokete ekkel pels. Nå er kattene 6 kg tunge, og ca. 1 og 1/2 år. Pelsen har vokst veldig, og de har fått kjempestore manker :)

Edit2: var bildet for stort, eller går det bra? :ahappy:

  • 4 months later...
  • 2 months later...
Skrevet

Ja, det er trist :)

Det værste er at de er så like at pappa ikke er sikker på hvilken som er død! Jeg får se i morgen, da skal den som er igjen til mamma så hun kan passe den mens vi er borte på ferie. Da får den også byttet miljø og slepper å lete etter kompisen sin :)

Skrevet

Det var Findus som var død, ja :wub: Begravet han i skogen i dag, der han brukte å jakte på mus og leke med Pusur. :lol: Jeg satt en blomsterbukett på graven, og tok farvel med han :wub:

Pusur virker heldigvis ikke som han savner den andre, det er noen dyr som faster og nesten blir syke av å miste vennen sin, men heldigvis har vi ikke merket noe på han. :P

  • 4 months later...
Skrevet

Pusur er blitt en ordentlig ramp som fanger hundens hale og blir helt vill om han ikke kommer ut daglig. :) Han har blitt mer selvsikker etter at Findus ble borte og jeg tror Findus sjefet veldig over han. Han går ute nesten hver dag, men for det meste ligger han utstrakt på sofaen.

Jeg har tatt flere nye bilder av han som kan ses på bloggen. Legger ut noen av dem her også :)

577495-8-1259619245763.jpg

577495-5-1258408433044.jpg

577495-5-1258408620352.jpg

577495-5-1258408789560.jpg

Skrevet

Så trist med Findus! Vi hadde også en katt (han het forresten Findus han og) som ble påkjørt for ca fem år siden. Det var kjempetrist og jeg savner han enda, for bedre katt enn Findus finnest ikke.

Fine bilder av Pusur forresten! :)

Skrevet

Så trist med Findus! Vi hadde også en katt (han het forresten Findus han og) som ble påkjørt for ca fem år siden. Det var kjempetrist og jeg savner han enda, for bedre katt enn Findus finnest ikke.

Fine bilder av Pusur forresten! :)

Må være noe med disse Findusene og biler altså.

Takk! :)

  • 2 months later...
Skrevet

Fikk plutselig lyst å legge ut litt bilder :)

577495-9-1262363241780.jpg

577495-9-1262363331819.jpg

577495-9-1262363392220.jpg

577495-9-1262363485205.jpg

Pusur er en skikkelig ramp, som kjeder seg inne. Han synes det er kaldt å være ute, så han er bare litt ute nå på vinteren :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...