Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattene mine


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Kattene mine er semi-langhårete blandingskatter. De heter Findus og Pusur. De ble født 23.9.07, og er helsøsken. Begge er kastrerte og ID-merkede, og har fått vaksine og ormekurer.

Pusur og Findus:

Pusur liker best å slappe av på sofaen, og han er mest glad i mennesker. Findus er ikke redd folk, men han bryr seg ikke så mye. Eller, det er vel kanskje sånn at Findus er normal, og Pusur er veldig kosete. Findus er ute hele dagen når han vil, og han elsker å være ute. Findus har ganske dårlig kvalitet på pelsen, den er tynn og den klumper seg lettere en Pusur sin. Kattene bor hos faren min, men han reiser bort hele januar, å da kommer kattene hit til mamma.

Bildet jeg har av dem er 1280x960, og er 239 kB. Det var for stort til laste opp, hva gjør jeg da?

  • 3 weeks later...
Skrevet

da kan du bruke ett opplastningsprogram på nett, der justere du lett størrelsen på bildene du laster opp:-D

jeg bruker photobucket.

Her er en link til siden:

photobucket

Skrevet

post-4491-1230683952_thumb.jpg

Dette er et gammelt bilde av mine katter :)

Edit: der var de 3 mnd gamle, hadde akkurat fått de. Det er derfor de har så flokete ekkel pels. Nå er kattene 6 kg tunge, og ca. 1 og 1/2 år. Pelsen har vokst veldig, og de har fått kjempestore manker :)

Edit2: var bildet for stort, eller går det bra? :ahappy:

  • 4 months later...
  • 2 months later...
Skrevet

Ja, det er trist :)

Det værste er at de er så like at pappa ikke er sikker på hvilken som er død! Jeg får se i morgen, da skal den som er igjen til mamma så hun kan passe den mens vi er borte på ferie. Da får den også byttet miljø og slepper å lete etter kompisen sin :)

Skrevet

Det var Findus som var død, ja :wub: Begravet han i skogen i dag, der han brukte å jakte på mus og leke med Pusur. :lol: Jeg satt en blomsterbukett på graven, og tok farvel med han :wub:

Pusur virker heldigvis ikke som han savner den andre, det er noen dyr som faster og nesten blir syke av å miste vennen sin, men heldigvis har vi ikke merket noe på han. :P

  • 4 months later...
Skrevet

Pusur er blitt en ordentlig ramp som fanger hundens hale og blir helt vill om han ikke kommer ut daglig. :) Han har blitt mer selvsikker etter at Findus ble borte og jeg tror Findus sjefet veldig over han. Han går ute nesten hver dag, men for det meste ligger han utstrakt på sofaen.

Jeg har tatt flere nye bilder av han som kan ses på bloggen. Legger ut noen av dem her også :)

577495-8-1259619245763.jpg

577495-5-1258408433044.jpg

577495-5-1258408620352.jpg

577495-5-1258408789560.jpg

Skrevet

Så trist med Findus! Vi hadde også en katt (han het forresten Findus han og) som ble påkjørt for ca fem år siden. Det var kjempetrist og jeg savner han enda, for bedre katt enn Findus finnest ikke.

Fine bilder av Pusur forresten! :)

Skrevet

Så trist med Findus! Vi hadde også en katt (han het forresten Findus han og) som ble påkjørt for ca fem år siden. Det var kjempetrist og jeg savner han enda, for bedre katt enn Findus finnest ikke.

Fine bilder av Pusur forresten! :)

Må være noe med disse Findusene og biler altså.

Takk! :)

  • 2 months later...
Skrevet

Fikk plutselig lyst å legge ut litt bilder :)

577495-9-1262363241780.jpg

577495-9-1262363331819.jpg

577495-9-1262363392220.jpg

577495-9-1262363485205.jpg

Pusur er en skikkelig ramp, som kjeder seg inne. Han synes det er kaldt å være ute, så han er bare litt ute nå på vinteren :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...