Gå til innhold
Hundesonen.no

Førjulstid


Ricco

Recommended Posts

Skrevet

Ja så er adventstiden begynt, og i år som i fjor og som årene før det så har vi pyntet både ute og inne.

Jeg er et "uhelbredelig" julemenneske og gleder meg som ett barn frem mot jul.

Her er "litt bildespam" frå meg til alle med ønske om en god forjulstid. :lol:

044.jpg

051-2.jpg

054.jpg

060.jpg

079.jpg

072-3.jpg

122.jpg

Arne har laga bord dekorasjon.

024.jpg

Selvfølgelig er ovnen og pynta.

084.jpg

092-1.jpg

093-1.jpg

Linselusa mi Vision må være med!

088.jpg

Deler opp i to innlegg, er en del bilder.

Skrevet

Vil også have julepyntet hjem, men havde ikke julepynten med fra DK, dog blive det til masse julebakst i løbet af neste uke, når jeg låner min svigermors kjøkken, da vi ikke selv har komfur sat til i huset.

Skrevet

Åh.. jeg har ikke fått pyntet til jul helt ennå, annet enn at adventsstaken er tatt frem.

Skal gjøre det i løpet av neste uke tenkte jeg.. Må ta en ordentlig julevask først! Så skal det pyntes..

Elsker julen jeg også, syns det er en flott tid etter triste november.

Skrevet

Utrolig koselig hus dere har Ricco. Jeg fikk sånn Amalies jul feeling :wub:

Jeg eier ikke julepynt foreløpig, men når jeg får lønn tenkte jeg meg en tur på IKEA for å hamstre noe.

Skrevet
Utrolig koselig hus dere har Ricco. Jeg fikk sånn Amalies jul feeling :P

Jeg eier ikke julepynt foreløpig, men når jeg får lønn tenkte jeg meg en tur på IKEA for å hamstre noe.

Tusen takk! Eg finner mykje på Euro Pris og Nille, er ikkje så dyrt der. :wub: (og det passer lommeboka mi helt perfekt!)

Skrevet

Har ikke pyntet så mye her i stua enda. Har en egen kasse med "advendt" som vi tar frem. De med "jul" må nok vente en ukes tid til. Men mitt bidrag på rommet mitt (utenom rene julelys på ene veggen, henger som om du skulle hengt dem på en stolpe utendørs, bare ikke rund stolpen men nedover) er hjerteformede røde lys på cocktailhylla. De er geniale, for de drives av batterier (ergo ingen kontakt som må rekke ned til et stikk) kjøpte dem på indiska til 35,-

CIMG1889.jpg

Skrevet
Åååh, det ser så godt og varmt ut hos dere, Sølvi! Jeg vil flytte inn! :wub:

Er bare å komme det, der det er hjerterom er det husrom veit du. :P

Skrevet

Så koselig! I leiligheten min blir det ingen pynting, men gleder meg veeeldig til å komme hjem til familien den 20. desember, først da starter den for meg. For tiden har jeg altfor mye å gjøre og jeg har såvidt fått med meg at vi er i desember. Og julegaver? Ehh, er ikke det noe man handler inn den 23.???!

Skrevet
Og julegaver? Ehh, er ikke det noe man handler inn den 23.???!

Jo er det ikke det?? Har vi misforstått? :wub:

-Hilsen Anniken som ikke har fått kjøpt inn en tredjedel av julegavene engang, men som ikke har ork til å stresse med akkurat det før om enda en ukes tid eller noe i den duren. Når uka er gått tipper jeg at føttene mine begynner å bli kalde og klamme :rolleyes:

EDIT: Dessuten er jeg vant til at man ikke pynter til jul før lillejulaften. Foreldrene mine har alltid gjort det sånn, og når jeg var lita fikk jeg aldri være våken mens de pyntet huset på lillejulaften. Neste morgen (julaften) sto jeg opp til et hus som virket helt magisk - DET var tider det. Tenk å legge seg som lite barn og våkne opp til et hus som lukter røkelse og sigarer og som er fyllt opp med glitter, juletre, nisser og levende lys! *drømme tilbake*

I vår familie setter vi bare ut adventstaker, henger opp julestjernen og slike ting i førjulstiden. Nisser, jesusbarnet, juletre og røde gardiner ser ikke lyset før 23. desember sent om kvelden. :P

Skrevet
Jo er det ikke det?? Har vi misforstått? :wub:

*rekke opp hånden* Joda, 23. duger, 24. frem til kl. 12 er også en mulighet *rødme*

Iår SKAL jeg være ferdig tidligere..... tror jeg vil bikke under av stresset hvis ikke!

Skrevet

Har heller ikke kjøpt en eneste gave ennå, men må vel begynne snart så det ikke blir som i fjor: da begynte jeg ikke å kjøpe gaver før 19.des :icon_confused:

Når man først kommer i gang, så pleier d å gå greit egentlig, har ikke like mange pakker å kjøpe i år som i fjor :P

Og av en eller anner grunn innbiller jeg meg at det er 11.des...tro om det ha noe med å gjøre at jeg har herpa julekalenderen min med pakker helt til da.... :P Sånn går det når man er godtesyk og håper på å finne sjokolade i kalenderen (OG DET GJORDE JEG OGSÅ :P )

Skrevet

Jeg har kjøpt noen få små gaver, til mamma og lillesøstra og mormor og sånn. Men hvem i alle dager sier at det er lett å kjøpe noe til bikkjene? Hunden min får jo alt hun trenger til vanlig(jah, hun er bortskjemt, og ja, hun trenger tyggeringer og tyggebein og sånn. Og 5 kliss like baller og sånn), så jeg må jo finne noe hun ikke trenger da, og det er vanskelig, for alle kule hundeklær er jo alt for små til henne. :icon_confused:

Skrevet

Det så veldig koselig ut hos deg Ricco.

Har kun pyntet salogbord, med adventstake, og lilla duk ennå. Kommer litt mer pynt på plass før jul her også, men ikke masse. Sydentur på meg i julen. Koselig det også, men palmer ser skikkelig harry ut med julelys synest jeg......

Skrevet
Det så veldig koselig ut hos deg Ricco.

Har kun pyntet salogbord, med adventstake, og lilla duk ennå. Kommer litt mer pynt på plass før jul her også, men ikke masse. Sydentur på meg i julen. Koselig det også, men palmer ser skikkelig harry ut med julelys synest jeg......

Takk for det. Hvor skal du i juleferien da? Er enig med deg ang palmer og julelys... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...