Gå til innhold
Hundesonen.no

Er dette en dum spøk?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Oh my

Er nok ikke tull tror jeg, dessverre.

SMSwinner har ikke kjøpt hunden på forhånd. Når konkurransen er over vil vinneren bli invitert til og møte representanter fra SMSwinner og representanter fra en kennel. Kennelen vil avgjøre om vinneren er egnet til å eie en hund. Hvis vinneren blir funnet upassende som hundeeier vil vinneren istedet få penger som kompensasjon.

SMSwinner har ikke kjøpt hunden på forhånd. Når konkurransen er over vil vinneren bli invitert til og møte representanter fra SMSwinner og representanter fra en kennel. Kennelen vil avgjøre om vinneren er egnet til å eie en hund. Hvis vinneren blir funnet upassende som hundeeier vil vinneren istedet få penger som kompensasjon.

Oh my gad! herregud

Besvar alle spørsmålene korrekt og raskere enn alle andre, og pelsballen er din!
Skrevet
Er vel ikkje verre dette her enn den hesten en kan vinne om en er medlem i Pennyklubben? (var i vert fall sånn før...)

Er ikke så lenge siden de gav bort enda en hest, så det er slik ennå... :rolleyes:

Skrevet
konkurransen ser ut til å være fjernet??

Fant den ikke jeg heller, men fikk jo forklaring litt lenger ned her...

Uansett; om de ukritisk deler ut hunder er det jo kritikkverdig. Jeg synes forøvrig at det ble feil å sammenligne dette med Pennyklubben, rett og slett fordi de bruker mye tid på seleksjon av eventuelle eiere.

  • 3 weeks later...
Skrevet
Fant den ikke jeg heller, men fikk jo forklaring litt lenger ned her...

Uansett; om de ukritisk deler ut hunder er det jo kritikkverdig. Jeg synes forøvrig at det ble feil å sammenligne dette med Pennyklubben, rett og slett fordi de bruker mye tid på seleksjon av eventuelle eiere.

Synes også det blir litt feil å sammenligne... Fordeom PK kanskje ikke er så smarte med å dele ut hest, er de nøye i kontakt med kandidatene. Uansett er det bare de som vil, som melder seg på. Og da må foreldrene underskrive. Det blir vel det samme som å kjøpe en hest, bare at det er mindre sjanse for å få? :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...