Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjip opplevelse i dag


Klementin

Recommended Posts

Skrevet

Satt utenfor ringen med 2 hunder. Satt helt inntil ringen med hundene foran oss. Kom plutselig ei dame veldig raskt på og mellom oss og ringen. Nemi fyker opp og knurrer og snerrer til dama, som skvetter til og går litt lettere sjokkskadet videre. For å si det sånn, jeg ble sjokkskadet jeg også for jeg har aldri hørt Nemi knurre før. Jeg har hørt henne bråke og skrike og lage støyete lekelyd som fører til spørsmål fra andre om hun er sinna. Men knurre dypt og snerre og bjeffe sint mot et annet menneske har ALDRI skjedd!! Hun hørtes litt aggressiv ut der og da faktisk.

Nå er det mange hunder som høres sånn ut når man går forbi de på utstillinger, men jeg har som sagt aldri sett henne sånn.

Jeg reagerte kjapt og tok tak i henne og holdt henne fast til dama hadde passert, og Nemi ble sittende lenge og dempe og vise tydlige tegn på mistrivsel. Synes liksom hu virka utilpass resten av dagen.

Hva kan ha skjedd? Tydelig det var noe her som jeg ikke fikk med meg. Noe dama utstrålte? Noe min andre hund, Nora utstrålte som fikk Nemi til å ta henne i forsvar?

Som sagt så har hun aldri knurret før, uansett hvor mange fremmede som har kommet aldri så brått på. Nemi har rett og slett ikke noen aggressiv side.

Synes det var kjipt å se henne sleike og dempe etterpå. Hva skjedde i denne situasjonen tro?

Skrevet
Hun ble ikke tråkket på? På halen eller beina når dama paserte?

Nei, dama hadde ikke passert henne enda. Hun hadde bare passert den første hunden og var på vei mot Nemi. Hun gikk såpass langt fra at hun ikke kunne tråkke på dem. Uansett, om hun hadde tråkket så tror jeg ikke Nemi ville reagert sånn. hadde vært mer "HYYL" da tror jeg.

Skrevet
Nei, dama hadde ikke passert henne enda. Hun hadde bare passert den første hunden og var på vei mot Nemi. Hun gikk såpass langt fra at hun ikke kunne tråkke på dem. Uansett, om hun hadde tråkket så tror jeg ikke Nemi ville reagert sånn. hadde vært mer "HYYL" da tror jeg.

Dette skjedde meg meg på Toget her i går også.. Var en gutt som gikk forbi buret å der KLIKKET det for spesielt Boris..

Moren sa noe om at han nettopp hadde blitt behandlet for blodforgiftning å det var noen dyr som ville "jage vekk dette syke mennesket fra flokken" (medisin lukten)

Skrevet

uffameg for en kjip opplevelse. får håpe det bare var "en glipp". mulig at hunden din bare var trøtt og litt "borte" akkurat i det den dama kom fykende forbi og at hunden din skvatt? En liten forsvarsreaksjon itilfelle noen skulle ta henne eller noe sånt? Ikke godt å si.

Skrevet
uffameg for en kjip opplevelse. får håpe det bare var "en glipp". mulig at hunden din bare var trøtt og litt "borte" akkurat i det den dama kom fykende forbi og at hunden din skvatt? En liten forsvarsreaksjon itilfelle noen skulle ta henne eller noe sånt? Ikke godt å si.

Ja får jo bare satse på det. Jeg liker ikke at det skjedde, fordi jeg trodde ikke hun hadde det i seg i det hele tatt å gjøre sånn. Men velger å legge det bak seg. Dersom det skjer igjen kommer jeg til å bli seriøst deppa.

Har funnet ut hva som skjedde jeg, jenta mi er ikke i form. Begynner å bli småsyk tror jeg. Reiser til dyrlegen etterpå. Ikke noe moro med syk hund, men godt å vite at det ikke bare plutselig klikka for henne da. Hun var sikkert dårlig og sliten i går, og følte at hun ikke fikk være i fred. :) *gråter*

*dobbelpost, endret av mod.Charleen*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...