Gå til innhold
Hundesonen.no

Egg i signaturer!?


Silje

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Ååååå jeg har plutselig fått to voksne...og ikke bare det EN av HVERT KJØNN! *JUBLE* ;)

Edit: Til dere mer erfarne oppdrettere og eggleggere - Hvor lang tid tar det etter parring før de legger disse eggene? :P

"til dere med erfarne eggledere..." leste jeg... ;) på tide å slå av pc'n tror jeg.

Skrevet
Kan hende de ikke produserte noen egg ved denne parringen. De kan produsere alt fra 0-4 egg per parring. ;)

Er det ikke typisk når jeg har gleeeda meg så masse til å parre...også når de endelig blir voksne så får jeg en infertil dragebitch... Også ble jeg super gla da, når en til ble voksen også viste det seg også at den var en hun...men det er sikkert noen begrensninger på hvor mange ganger jeg kan bruke hannen også for parring ble det ikke.... Og jeg som skulle drive rov avl.... ja, ja ...nye egg får jeg i alle fall.... ;)

Skrevet
Er det ikke typisk når jeg har gleeeda meg så masse til å parre...også når de endelig blir voksne så får jeg en infertil dragebitch... Også ble jeg super gla da, når en til ble voksen også viste det seg også at den var en hun...men det er sikkert noen begrensninger på hvor mange ganger jeg kan bruke hannen også for parring ble det ikke.... Og jeg som skulle drive rov avl.... ja, ja ...nye egg får jeg i alle fall.... ;)

haha. jeg fikk et egg ved første forsøk på parring. Nå ser jeg at avkom fra A-kull er blitt voksen, så nå skal hu få ha seg med den andre hannen. Kan jo ikke drive innavl heller vel? ;)

Skrevet
Jeg fikk til å parre to par drager, men det er ingen andre som vil. ;)

Dvs, et par parret, men fikk ikke egg da.

wow, det siste egget ditt var lite ;)

men atter en gang, hvordan parrer dere dragene? jeg har 3 hanner og 1 hue.

Skrevet
Husk å ta dem bort slik at vi ikke ender med å ikke får ha egg her inne.

Forslag:

Når dragene vår vinger, fjerne dem fra signaturen og heller legge link til dem direkte på forumet i denne tråden?

Så slipper vi at det brått er masse voksene drager om noen reiser bort i noen dager e.l.?

God Idé! ;)

Jeg tok vekk mine for det skjer jo sånn PLUTSELIG.. ;)

Edit: jeg er VELDIG nysgjerrig på hva som kommer ut av det 1-desember egget...

Skrevet

Gleden var stor i går da jeg endelig fikk 3 voksne drager. 1 hann og 2 av hunnkjønn. Endelig var jeg der! Nå skulle endelig oppdretter planene realiseres! Jeg hadde $$$$$ tegn i øynene. Jeg så for meg et klekkeri i størrelse med ”Orkla egg” hvor jeg i ukene fremover skulle spy ut drage babyer på markedet. Skuffelsen var enorm da den første parringen mellom Pink Lava og North Bris gikk tom. Har jeg fått ikke fertile drager…? De skal få prøve seg en gang til før jeg dumper de… Kan de ikke produsere går de rett på omplasserings markedet! Så plutselig vokste Fiasko Blue opp til å bli en vakker hun drage også… $$$$$ tegn i øynene nok en gang. Trykte på knappen ”breed” og skuffelsen var igjen enorm da det ikke kom opp en hann… Fiasko levde helt klart opp til navnet sitt….Så ikke bare hunn drager som er vanskelige å få egg i, men en hann drage som har så dårlig fertilitet at han kun holder til en dame i gangen… :P

Jeg vurderte sterkt å legge alle oppdretter planene på hylla en stund… Poenget med oppdrett er jo penger…ikke sant. Men så dukket det en løsning opp i hodet mitt. Om jeg var litt kjapp i avtrekkeren på omplasseringsstedet ”abandon” kanskje jeg kunne klare å skaffe meg noen ungdyr til å spe ut avls stammen med. Jeg tenkte at det i alle fall kunne være verdt et besøk. Og verdt det DET kan jeg love dere det ble… på en halvtime klarte jeg å skaffe 3…JA 3 nye ungdyr. Så litt flaks i uflaksen er det faktisk mulig å ha… jeg hadde som man sier på ekte trøndersk ”gullhår i ræva” :P Nå er eneste bekymring at alle mine små pengemaskiner ikke skal vokse opp. Jeg er spesielt bekymret for lille grønne Shorty som MÅ vokse opp i løpet av 1.66 dager og oppfordrer ALLE til å klikke for den gode saken ”min lommebok” ;) ;) :P

Shorty

VSWg.gif

Wirus

QGwc.gif

Thunder Splash

DQZT.gif

Skrevet
*klippe vekk frustrasjon over fertile drittdrager

hehehehe, stakkars! ;) Jeg har parret to stk og fått et egg pr parring jeg :P

Haha! Den teite dinosauren min har blitt voksen :P

:P Så SØT!! ;)

Skrevet

Nå er det en uke siden dragene mine la egg sist, også vil de ikke parre igjen?? Var det ikke en uke mellom hver gang? Og 20.nov til 27.nov er en uke, right?

Dustedyr *slå dragen i hodet med et egg*

Skrevet
Englefjeset funka...sikkert fordi det nærmer seg jul :P

Roya og Modicata

*englefjese i masser og bauer og kanter* ;)

Også lurte jeg på, XO, hvordan du fikk tak i så mange babyer? Har du fryktelig rask internett eller noe sånt? Min bruker så lang tid på å oppdatere siden, at alt jeg vil ha, er tatt før jeg får opp bildene engang. ;)

Skrevet
da har jeg klikket litt ;)

Deg kan jeg spørre, for du har vel hatt drager såpass lenge at du har avlet på dem to ganger eller? Hvor lenge måtte du vente på å få avle igjen? Har ventet 7 dager nå, og får ikke avlet på dem. :/

Skrevet
Deg kan jeg spørre, for du har vel hatt drager såpass lenge at du har avlet på dem to ganger eller? Hvor lenge måtte du vente på å få avle igjen? Har ventet 7 dager nå, og får ikke avlet på dem. :/

Hmmm, jeg har vel kun avlet på samme drager engang tror jeg.. Mener jeg å huske. Men jeg fikk opp alternativet om å bruke LuciferLynx andre gangen også. Men da parret jeg jo dattern hans, og syns det var litt grotesk ;)

Husker ikke hvor lenge det er siden, men du kan jo se når Arjana Lynx var født.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...