Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordisk vinner, Danmark


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet
Noen som har resultater derfra?

Gratulerer så mye til X'en til Emma som ble Nordisk juniorvinner-08! Ikke værst med to juniorvinnertitler :wub:

Du fikk meldingen min ja, skjønner jeg? Hehe.

Grattis nok en gang, Emma! :)

Også halvtanten til X'en fikk ny tittel i dag! Dansk(og da også nordisk) champion!

Skrevet
Min egen oppdretter som også driver oppdrett av leonberg fikk Nordisk vinner på sin Soldronningens Nasse! :wub:

Vi norsk heiagjeng-team heiet på henne! :)

Victoria fikk CERT, CACIB, bled NORDV med sin whippet. Ikke nok med det, BIR og BIG2 og jubel i taket :)

Skrevet

Jeg har fått KJEMPE gode nyheter fra Danmark nå, men skal la hovedpersonen få fortelle selv! wooohoo!!

Skrevet

Grattis herfra også til Emma og X. Pappa'n til Willy stod på den verst tenkelige plassen... 2. bhk med res. cacib, og gikk dermed glipp av både NORDV-tittel og championat (slått av en spansk hannhund som står i Sverige). Kennel-søster Li-Brie's Lady O'Lorien fikk dog både tittel og championat :wub:.

Skrevet

For vår del gikk det ikke veien - Amigo vant åpen klasse men det ble ikke delt ut CK til noen av hannene. Kritikken var kjempegod men det var bevegelsene som hindret oss - dommeren fortalte meg etterpå at han var sitat: "ich bin ein bewegungsfanatiker" sitat slutt.

Kritikken:

"Sehr schön aufbebaut, in noch passende rahmen, gut geschnittene kopf, sehr gute tiefe und typisches hahrkleid. In der bewegung, vorne und hinten nicht paralel und etwas instabil"

(meget vakkert bygget, i passe størrelse, velskåret hode, meget gode poter og typisk hårlag. I bevegelser er han ikke parallell framme og bak og noe ustabil).

Men Millett - venninna til Amigo gjorde storeslem: CERT, CACIB, 1 BTK, BIM. Dermed fikk hun 2 titler med seg hjem - DK UCH og NORDV-08!

Skrevet

120 mil senere, svimeslått og sliten, skal bare sjekke jobbmail før jeg skal på kurs i morgen tidlig, men klarer å taste meg inn hit i stedet... :)

Anyway, tusen takk for gratulasjoner! Kjempemoro å gjøre det bra for en berneroppdretter jeg har stor respekt for, kjempegøy å få full uttelling for turen, og litt tittel-sugne er en jo - hvorfor skulle jeg ellers dra? 16 i klassen, så det er ikke en dritt-tittel rekendes på ei fjøl, heller...

Gratulerer til alle andre som har gjort det bra!

Og stor medfølelse med Boss, Siri - X'ens far og halvbror fikk hver sin andreplass i respektive klasser, dritsurt! (Selv om det jo egentlig er bra resultat, det var 88 bernere påmeldt. Men en tredjeplass er bedre enn en andreplass, når det er cert og titler om å gjøre)

Nå skal jeg sove pittelitt, kjenner jeg...

Skrevet

Gratulerer til alle!

Selv om jeg ikke fikk dratt så var hunden jeg har stilt frem i 2år der, Rimabra's Ringleader, og hun ble nordisk vinner og BIM med cacib :) (er n og dk uch fra før..)

Skrevet
Gratulerer til alle!

Selv om jeg ikke fikk dratt så var hunden jeg har stilt frem i 2år der, Rimabra's Ringleader, og hun ble nordisk vinner og BIM med cacib :P (er n og dk uch fra før..)

:) Cola... En av de vakreste cc`ne på jord.....

Gratulerer til alle sammen! ;)

Jeg kom selv hjem med Nordisk juniorvinner tittel på Armani.... :P

Skrevet

Gratulera til alle som gjorde det bra :)

For oss gikk det kanon bra, DEA BLE NORDISK JUNIOR VINNER :P:P;)

Jeg er kjempe fornøyd!!

Så nå er hun 13 1/2 mnd å har to tittler :P:P

Skrevet

Jeg er hjemme igjen med TO nye titler i bagasjen! Saeta kan nå smykke seg med det formelle navnet N Dk Uch NordV-08 Andvaka Solaris! :) Det var selvfølgelig utrooolig moro! Bilder kommer senere, må få dem fra hun som tok for oss der nede først.

Skrevet
Jeg er hjemme igjen med TO nye titler i bagasjen! Saeta kan nå smykke seg med det formelle navnet N Dk Uch NordV-08 Andvaka Solaris! :D Det var selvfølgelig utrooolig moro! Bilder kommer senere, må få dem fra hun som tok for oss der nede først.

Gratulerer SÅ mye Caroline :)

Skrevet
Jeg er hjemme igjen med TO nye titler i bagasjen! Saeta kan nå smykke seg med det formelle navnet N Dk Uch NordV-08 Andvaka Solaris! :P Det var selvfølgelig utrooolig moro! Bilder kommer senere, må få dem fra hun som tok for oss der nede først.

Jeg håpet det var deg Silje mente hun hadde gode nyheter fra :)

:PGratulerer så masse :D

Skrevet

Tusen takk begge to, er så fornøyd med frøkna :)

Må kanskje legge til at BIR og også NordV ble Multi Ch Edglonian The Real McCoy, han ble også BIG4. Hannhundcert gikk til Gb Ch N S Uch Japaro By Design som da fikk sin Nord Uch-tittel. Vakre hunder begge to :D Dessuten stilte jeg også N Uch NV-07 La-Min-So's Blue Silver Otto som ble nr. 3 i åpen hann med excellent, og hans far Felthorn Insider fikk også excellent i samme klasse. Det ble ikke delt ut noen juniorvinnertitler da ingen juniorer fikk excellent (som jeg forsto man måtte ha for å få tittel).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...