Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Kongsberg hallen 8-9 nov.


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Hva ble resultatene fra November utstillingen i Kongsberg hallen? :happy:

Selv om utstillingen ikke er ferdig, så kan vel de som er ferdige komme med sine resultater :lol:?

*spent*

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :lol:

Skrevet
Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :D

Næmmen, så gøy da! Gratulerer til dem :D

Vi stiller i morgen, men regner vel egentlig ikke med noen kjemperesultater... :lol:

Skrevet
Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :wub:

Grattis.. Hun var lekker.. jeg satt ringside og fulgte med :)

Guest Belgerpia
Skrevet
Gratulerer til Elin og Supra, og en liten gratulasjon også til en sikkert kjempestolt oppdretter! :wub:

....og deleier *ler* (og jupp, man er stolt av tøtta og veldig veldig fornøyd med en kanondeleier i Elin)

Grattis.. Hun var lekker.. jeg satt ringside og fulgte med :)

Supra er en fin lita jenta...

Grattis forresten med debuten, du som var så stressa på at det kom til å gå dritt *ler* Knalldebut vil jeg påstå...

Skrevet
...og deleier *ler* (og jupp, man er stolt av tøtta og veldig veldig fornøyd med en kanondeleier i Elin)

Ahh, sånn var det jo selvsagt! :wub:

Gratulerer til Blondiemamma også! :)

Skrevet

Gratulerer Supra & Blondie! Peningene :wub:

Hvis noen har fått med seg resultatet i Basenji ringen i dag- Let me know, huh?

Skrevet

Gratulerer så mye til alle med flotte resultater!

Min kusines Cavalier king charles spaniel valp Bella ble BIR i dag. Først gang for begge i ringen :wub:

Skrevet

Marco var litt vel ukonsentrert i ringen i dag og han syntes at gulvet var meget spennende :rolleyes: At matmor svar litt stresset på grunn av at dommeren var den samme som dømte når Marco var på Bjerke (den verste dagen ever..) smittet det også litt over på bikkja. MEN for all del er jeg kjempe fornøyd med 1jk, 1jkk & HP med kommentarer om at dette virkelig var en flott junior som var helt riktig for sin alder, men han fikk ikke CK fordi han var galloperende i stedet for travende.

Stor plass i Kongsberg der i dag syntes jeg :wub: Herlig.

Skrevet

Vi har ingen store resultater å komme med, vi endte opp med 1.JK 4. JKK. Jaja, vi ble i det minste plassert i klassen... Jeg hadde ikke helt sansen for dommeren, så det er nok ikke aktuelt å melde på for han igjen senere.

Skrevet
Vi har ingen store resultater å komme med, vi endte opp med 1.JK 4. JKK. Jaja, vi ble i det minste plassert i klassen... Jeg hadde ikke helt sansen for dommeren, så det er nok ikke aktuelt å melde på for han igjen senere.

Kritikken da? :wub: Den må vi jo få! :)

Skrevet
Kritikken da? :wub: Den må vi jo få! :)

Det er den korteste kritikken jeg har fått noensinne faktisk, knapt én linje... Såvidt jeg fikk med meg var alle kritikkene sånn, og det er litt dårlig synes jeg. Uansett, her er den:

"Good head. Nice body shape. Good quarters, a bit straight in front. Good topline and movement."

Hurra for den :)

Skrevet

Æsj, så kjedelig da! Mye bedre med lange kritikker, der man får høre både positivt og negativt om hunden. Det er når man får sånne kjipe kritikker at man føler man betaler mye for LITE! <_<

Skrevet

Av de finske som ble det ingen hannhunder som fikk CK og derfor ble det tispene som konkurrerte om BIR.

Lappizaros Adina ble BIR og fikk sitt første CERT ;) ei pen brun tispe.

2btk - Fjelldronningens Acita

3btk - Lappejentas Heli

4 btk - Mallalasses Happy-Emma

Er litt usikker på rekkefølgen for de siste der. :)

Skrevet
Av de finske som ble det ingen hannhunder som fikk CK og derfor ble det tispene som konkurrerte om BIR.

Lappizaros Adina ble BIR og fikk sitt første CERT ;) ei pen brun tispe.

2btk - Fjelldronningens Acita

3btk - Lappejentas Heli

4 btk - Mallalasses Happy-Emma

Er litt usikker på rekkefølgen for de siste der. :)

ok, takk. :P

Skrevet

Jeg har stilt storpuddel valp 4-6 mnd. Vi endte opp som 2BH, men med denne kritikken skal man vel ikke klage: ;)

Good prop. Typical head. Beautiful expression. Dark eyes. Sizzor bite. Exc. top line and tail position. Good chest. Paralell position of legs. Good angulation. Excellent free movement. Good coat colour and quality.

1. premie-2BH

Dommer: Lazic, Sunicica

Gratulerer til alle dere andre med flotte resultater og fine kritikker. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...