Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Kongsberg hallen 8-9 nov.


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Hva ble resultatene fra November utstillingen i Kongsberg hallen? :happy:

Selv om utstillingen ikke er ferdig, så kan vel de som er ferdige komme med sine resultater :lol:?

*spent*

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :lol:

Skrevet
Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :D

Næmmen, så gøy da! Gratulerer til dem :D

Vi stiller i morgen, men regner vel egentlig ikke med noen kjemperesultater... :lol:

Skrevet
Tja.. Belgerpia og Elin (&Molly) sin tervtispe ImageCopy Flying Finish "Supra" ble BIR og BIG valp i dag!

Gratulerer til dere begge, og lykke til i BIS-finalen i morra! :wub:

Grattis.. Hun var lekker.. jeg satt ringside og fulgte med :)

Guest Belgerpia
Skrevet
Gratulerer til Elin og Supra, og en liten gratulasjon også til en sikkert kjempestolt oppdretter! :wub:

....og deleier *ler* (og jupp, man er stolt av tøtta og veldig veldig fornøyd med en kanondeleier i Elin)

Grattis.. Hun var lekker.. jeg satt ringside og fulgte med :)

Supra er en fin lita jenta...

Grattis forresten med debuten, du som var så stressa på at det kom til å gå dritt *ler* Knalldebut vil jeg påstå...

Skrevet
...og deleier *ler* (og jupp, man er stolt av tøtta og veldig veldig fornøyd med en kanondeleier i Elin)

Ahh, sånn var det jo selvsagt! :wub:

Gratulerer til Blondiemamma også! :)

Skrevet

Gratulerer Supra & Blondie! Peningene :wub:

Hvis noen har fått med seg resultatet i Basenji ringen i dag- Let me know, huh?

Skrevet

Gratulerer så mye til alle med flotte resultater!

Min kusines Cavalier king charles spaniel valp Bella ble BIR i dag. Først gang for begge i ringen :wub:

Skrevet

Marco var litt vel ukonsentrert i ringen i dag og han syntes at gulvet var meget spennende :rolleyes: At matmor svar litt stresset på grunn av at dommeren var den samme som dømte når Marco var på Bjerke (den verste dagen ever..) smittet det også litt over på bikkja. MEN for all del er jeg kjempe fornøyd med 1jk, 1jkk & HP med kommentarer om at dette virkelig var en flott junior som var helt riktig for sin alder, men han fikk ikke CK fordi han var galloperende i stedet for travende.

Stor plass i Kongsberg der i dag syntes jeg :wub: Herlig.

Skrevet

Vi har ingen store resultater å komme med, vi endte opp med 1.JK 4. JKK. Jaja, vi ble i det minste plassert i klassen... Jeg hadde ikke helt sansen for dommeren, så det er nok ikke aktuelt å melde på for han igjen senere.

Skrevet
Vi har ingen store resultater å komme med, vi endte opp med 1.JK 4. JKK. Jaja, vi ble i det minste plassert i klassen... Jeg hadde ikke helt sansen for dommeren, så det er nok ikke aktuelt å melde på for han igjen senere.

Kritikken da? :wub: Den må vi jo få! :)

Skrevet
Kritikken da? :wub: Den må vi jo få! :)

Det er den korteste kritikken jeg har fått noensinne faktisk, knapt én linje... Såvidt jeg fikk med meg var alle kritikkene sånn, og det er litt dårlig synes jeg. Uansett, her er den:

"Good head. Nice body shape. Good quarters, a bit straight in front. Good topline and movement."

Hurra for den :)

Skrevet

Æsj, så kjedelig da! Mye bedre med lange kritikker, der man får høre både positivt og negativt om hunden. Det er når man får sånne kjipe kritikker at man føler man betaler mye for LITE! <_<

Skrevet

Av de finske som ble det ingen hannhunder som fikk CK og derfor ble det tispene som konkurrerte om BIR.

Lappizaros Adina ble BIR og fikk sitt første CERT ;) ei pen brun tispe.

2btk - Fjelldronningens Acita

3btk - Lappejentas Heli

4 btk - Mallalasses Happy-Emma

Er litt usikker på rekkefølgen for de siste der. :)

Skrevet
Av de finske som ble det ingen hannhunder som fikk CK og derfor ble det tispene som konkurrerte om BIR.

Lappizaros Adina ble BIR og fikk sitt første CERT ;) ei pen brun tispe.

2btk - Fjelldronningens Acita

3btk - Lappejentas Heli

4 btk - Mallalasses Happy-Emma

Er litt usikker på rekkefølgen for de siste der. :)

ok, takk. :P

Skrevet

Jeg har stilt storpuddel valp 4-6 mnd. Vi endte opp som 2BH, men med denne kritikken skal man vel ikke klage: ;)

Good prop. Typical head. Beautiful expression. Dark eyes. Sizzor bite. Exc. top line and tail position. Good chest. Paralell position of legs. Good angulation. Excellent free movement. Good coat colour and quality.

1. premie-2BH

Dommer: Lazic, Sunicica

Gratulerer til alle dere andre med flotte resultater og fine kritikker. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...