Gå til innhold
Hundesonen.no

6.pl Årets sporhund


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Blaze klarte i år en 6.plass på årets sporhund :):)

Syns ikke det var ille etter vår første sesong sammen i A!

Resultatlisten finner du her!

132.jpg

Skrevet
Kjempegrattis :). Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :D.

Det hun sa!

Gratulerer så mye, Jeanette! :)

Skrevet
Kjempegrattis :) . Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :) .

Det hun sa :D

Gratulerer så masse! Måtte 2009 bli like bra for dere

Skrevet
Kjempegrattis :). Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :).

Det hun sa!

Gratulerer så mye :D

Skrevet

Takk alle sammen :)

Tror nok ikke 2009 blir like fullastet av resutlater ettersom hun skal ha valper, men vi kommer nok sterkt tilbake 2010:p

Skrevet
Gratulerer! :) Kullbroren til Cita ble nr 14 :D

Åå, er Viktor kullbroren til din hund? De var hos oss på konkurranse i helgen, ganske flinke var de. :)

Skrevet
Åå, er Viktor kullbroren til din hund? De var hos oss på konkurranse i helgen, ganske flinke var de. :)

Jepp, og jeg har ALDRI hilst på han. Fikk nr til Gro av oppdretteren min for noen uker siden, men klarte å rote det bort :) De hadde gjerne lyst til å treffe meg og Cita visstnok, og vi har jo veldig lyst til å møte dem nå som vi har flyttet til Oslo.

Skrevet
Jepp, og jeg har ALDRI hilst på han. Fikk nr til Gro av oppdretteren min for noen uker siden, men klarte å rote det bort :) De hadde gjerne lyst til å treffe meg og Cita visstnok, og vi har jo veldig lyst til å møte dem nå som vi har flyttet til Oslo.

Jeg kjenner dem veldig godt, send meg en PM du så kan du få nr om du forstsatt vil ha det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...