Gå til innhold
Hundesonen.no

6.pl Årets sporhund


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Blaze klarte i år en 6.plass på årets sporhund :):)

Syns ikke det var ille etter vår første sesong sammen i A!

Resultatlisten finner du her!

132.jpg

Skrevet
Kjempegrattis :). Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :D.

Det hun sa!

Gratulerer så mye, Jeanette! :)

Skrevet
Kjempegrattis :) . Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :) .

Det hun sa :D

Gratulerer så masse! Måtte 2009 bli like bra for dere

Skrevet
Kjempegrattis :). Fantastisk bra sesong, dette her - og vi bøyer oss i støvet for spor-guru Jeanette :).

Det hun sa!

Gratulerer så mye :D

Skrevet

Takk alle sammen :)

Tror nok ikke 2009 blir like fullastet av resutlater ettersom hun skal ha valper, men vi kommer nok sterkt tilbake 2010:p

Skrevet
Gratulerer! :) Kullbroren til Cita ble nr 14 :D

Åå, er Viktor kullbroren til din hund? De var hos oss på konkurranse i helgen, ganske flinke var de. :)

Skrevet
Åå, er Viktor kullbroren til din hund? De var hos oss på konkurranse i helgen, ganske flinke var de. :)

Jepp, og jeg har ALDRI hilst på han. Fikk nr til Gro av oppdretteren min for noen uker siden, men klarte å rote det bort :) De hadde gjerne lyst til å treffe meg og Cita visstnok, og vi har jo veldig lyst til å møte dem nå som vi har flyttet til Oslo.

Skrevet
Jepp, og jeg har ALDRI hilst på han. Fikk nr til Gro av oppdretteren min for noen uker siden, men klarte å rote det bort :) De hadde gjerne lyst til å treffe meg og Cita visstnok, og vi har jo veldig lyst til å møte dem nå som vi har flyttet til Oslo.

Jeg kjenner dem veldig godt, send meg en PM du så kan du få nr om du forstsatt vil ha det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...