Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei!


Laddy

Recommended Posts

Skrevet

Fikk høre om forumet av en av mine valpekjøpere, og måtte jo inn å titte. :)

Jeg heter Ida, er gift og mor til to, bor på et lite småbruk i Nord-Trøndelag, og vi deler hverdagen sammen med en gjeng Parson og Jack Russell terriers. Pr. dags dato har vi 2 JRT-damer og 2 Parsongutter + 4 parsonvalper som ligger i valpekassa og vokser seg store, gode og runde. Deres mor Mira er også vår, men hun deler livet med forverten Lena, så hun er bare her på besøk nå som hun har valper.

Vi trener hundene våre på blodspor og agility, og vi jakter litt med gutta. Deleier Loke (Parsongutt fra eget oppdrett) med svigerinnen min, og han har allerede fått skutt en grevling for seg.

Jobber som ekstravakt på en dagligvarebutikk, og har derfor masse tid hjemme sammen med hundene.

Det var litt om meg og mitt. ;)

oktoberdag%20174s.jpg

Ett bilde av gjengen som bor her, Suki, Bandit, Leo & Lotta

Skrevet

Hei Ida! Takk for i går :icon_confused:

Det var utrolig koselig å møte dere og lille Selma. Valpene er bare helt nydelige!

Og velkommen til Doggis :whistle:

Skrevet

Takk for velkomsten, og takk for sist Sara og Pippin&Symra! :)

Har så mye å gjøre at jeg vil nok ikke være den som poster mest her inne, men det er jo moro å følge med på Selmas tråd... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...