Gå til innhold
Hundesonen.no

"klumper mellom beina"


Izziebelle

Recommended Posts

Skrevet

Merka på gutten akkurat nå når jeg børste han at han mellom beina bak. Altså på begge sidene av testiklene har fått noen sånne små betente klumper. Akkurat som kviser på oss mennesker omtrent. Jeg har sett han har vært litt mer til å gnafse på seg selv nedentil den siste tiden, men har altså ikke oppdaga noe før nå. Pelsen er inntakt på hele stedet og man må leite inni pelsen for å finne frem. Altså helt øverst på begge lår, skulle nesten tro at det er hans manndom som har "skrapa" opp på sidene. Det ser ikke ut som våteksem overhodet for det har vi sett og det ser ikke sånn ut. Altså små kviseligende klumper helt øverst på innsiden av lårene. Noen som kan ha en anelse om hva det er forno? Han har ikke noen syptomer på noe sånt på resten av kroppen, kun der oppe bak.

Skrevet

Aner egentlig ikke, men kan han ha fått på seg noen små torner som har irritert huden? Pippin hadde en gang noe som lignet på en kvise, det viste seg å være en bitte liten torn som jeg fjernet, og da forsvant hevelsen raskt.

Skrevet

Ja, det var det første jeg tenkte på også - evt. en pinne eller noe som har irritert huden akkurat der?

Har aldri sett sånt på noen av mine, men hvis jeg hadde skulle jeg nok sørget for å unngå slikking i noen dager, og se til å holde området tørt nogenlunde rent.

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...