Gå til innhold
Hundesonen.no

Min Angel - en Shetland Sheepdog


Scarlet

Recommended Posts

For en fantastisk flott valp! ;) Skikkelig vakker!

Takk skal du ha. Vakker er hun, og jeg håper den utviklingen fortsetter. Har ventet lenge på en slik valp :P .

kjempe nydlig :P

Takk takk.

Så utrolig søt! :P

Det er hun, så er hun også en skikkelig rampejente :P

Gud så skjønn ;)Elsker de hvite tegningene *misunne* :P

Gratulerer så mye forresten, sheltier er herlige hunder ;)

Takk skal du ha. Hvite krager og bliss er noe jeg prøver å beholde i mitt oppdrett, så derfor ble jeg glad når jeg fikk kjøpe henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nommen, gudhjelpe så søt! Sheltievalper er bare nydelige og jenten din var intet unntak ;)

Takker og bukker. Skal passe på at dere får følge med i utviklingen hennes frem mot voksen sheltie ;)

Aww, så søt :P

Syntes Sheltie hunder er så søte,

tengte faktisk på den rasen før jeg fant cairn terrieren.

Lykke til med valpen :P

Takk skal du ha. Får håpe jeg får mye glede av henne fremover også.

Aww, hun var jo rett og slett bare supersøt :P

Hihihi ja er hun ikke ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søt :P

Hun har den flotteste typen sobel, skikkelig rene fine farger, også de flotte tegningene i tillegg da..

Rett og slett nydelig er hun..

Ja, hun har en flott sobelfarge. Skikkelig gullsobel med en ren mørk gyllen farge. De hvite tegningene må jo bare være der :P

Jeg møtte ei lita tispe på tur i dag. To år gammel. Utrolig nydelig, og forsiktig -men samtidig veldig nysgjerrig og leken.

Elsker denne rasen, og ditt eksemplar er utrolig vakkert ;)

Ofte kan sheltien være forsiktig, Angel er stikk motsatt. Hun går bort til alt og alle, enten de har to eller 4 bein. Til og med kyr gikk greit :P . Jeg håper bare at hun utvikler seg i samme retning som nå, da blir hun vakker som voksen også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelig sheltie frøken! :P

Fikk ikke mindre lyst på sheltie nå akkurat :P

Søte er de ja. Nå er jeg så heldig at jeg venter nytt kull også i november. De blir også sobel og hvit.

Kjempesøt frøken! :P

Takk takk :P

Hun er NYDELIG! :shocked: Vakreste sheltien jeg har sett muligens, uten at jeg vet hvordan de skal være i forhold til standarden da! :P

Det var utrolig pent sagt av deg :P . For meg er hun blandt de vakreste av rasen. Hun har da også en god stamtavle bak seg med flotte engelske aner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se der ja er lille engelen! Skikkelig nydelig jente :whistle::ahappy: Det skal bli gøy å treffe henne og deg i Ølen til våren!

Kjekt at du liker henne :P . Tror ikke hun vil skuffe når du ser henne "live". Hun er en tøff valp som går bort og hilser på alt. Alltid like glad og fornøyd.

Der er den nye stoltheten ja! Skal bli gøy å hilse på i Stord.

Ja, må innrømme at jeg er stolt av henne ja :P . Du faller nok for henne du også :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...