Gå til innhold
Hundesonen.no

Min Angel - en Shetland Sheepdog


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg kjøpt meg en ny valp :huh: . Hun heter Angel til daglig, men stamtavlenavn er Lyngvetun's Just A Scarlet Design. Hun er etter NGBCH Japaro By Design og Lyngvetun's Famous Ferrari.

Her er hun 14 uker

Angel.jpg

4 måneder:

Angelhel9.jpg

5 måneder:

Angelt2008.jpg

Angelhode2.jpg

Hoest2008k.jpg

Hoest2008l.jpg

Hoest2008f.jpg

Skrevet
Ei kjempe nydelig lita frøken det der! :)

Takk skal du ha :huh:

Noe av det flotteste jeg har sett på lenge :P

Så kjekt å høre. Får se hva dommeren mener om henne på Stord :P .

Skrevet
For en fantastisk flott valp! ;) Skikkelig vakker!

Takk skal du ha. Vakker er hun, og jeg håper den utviklingen fortsetter. Har ventet lenge på en slik valp :P .

kjempe nydlig :P

Takk takk.

Så utrolig søt! :P

Det er hun, så er hun også en skikkelig rampejente :P

Gud så skjønn ;)Elsker de hvite tegningene *misunne* :P

Gratulerer så mye forresten, sheltier er herlige hunder ;)

Takk skal du ha. Hvite krager og bliss er noe jeg prøver å beholde i mitt oppdrett, så derfor ble jeg glad når jeg fikk kjøpe henne.

Skrevet
Nommen, gudhjelpe så søt! Sheltievalper er bare nydelige og jenten din var intet unntak ;)

Takker og bukker. Skal passe på at dere får følge med i utviklingen hennes frem mot voksen sheltie ;)

Aww, så søt :P

Syntes Sheltie hunder er så søte,

tengte faktisk på den rasen før jeg fant cairn terrieren.

Lykke til med valpen :P

Takk skal du ha. Får håpe jeg får mye glede av henne fremover også.

Aww, hun var jo rett og slett bare supersøt :P

Hihihi ja er hun ikke ;)

Skrevet

Jeg møtte ei lita tispe på tur i dag. To år gammel. Utrolig nydelig, og forsiktig -men samtidig veldig nysgjerrig og leken.

Elsker denne rasen, og ditt eksemplar er utrolig vakkert ;)

Skrevet
Så søt :P

Hun har den flotteste typen sobel, skikkelig rene fine farger, også de flotte tegningene i tillegg da..

Rett og slett nydelig er hun..

Ja, hun har en flott sobelfarge. Skikkelig gullsobel med en ren mørk gyllen farge. De hvite tegningene må jo bare være der :P

Jeg møtte ei lita tispe på tur i dag. To år gammel. Utrolig nydelig, og forsiktig -men samtidig veldig nysgjerrig og leken.

Elsker denne rasen, og ditt eksemplar er utrolig vakkert ;)

Ofte kan sheltien være forsiktig, Angel er stikk motsatt. Hun går bort til alt og alle, enten de har to eller 4 bein. Til og med kyr gikk greit :P . Jeg håper bare at hun utvikler seg i samme retning som nå, da blir hun vakker som voksen også.

Skrevet
Nydelig sheltie frøken! :P

Fikk ikke mindre lyst på sheltie nå akkurat :P

Søte er de ja. Nå er jeg så heldig at jeg venter nytt kull også i november. De blir også sobel og hvit.

Kjempesøt frøken! :P

Takk takk :P

Hun er NYDELIG! :shocked: Vakreste sheltien jeg har sett muligens, uten at jeg vet hvordan de skal være i forhold til standarden da! :P

Det var utrolig pent sagt av deg :P . For meg er hun blandt de vakreste av rasen. Hun har da også en god stamtavle bak seg med flotte engelske aner.

Skrevet
Se der ja er lille engelen! Skikkelig nydelig jente :whistle::ahappy: Det skal bli gøy å treffe henne og deg i Ølen til våren!

Kjekt at du liker henne :P . Tror ikke hun vil skuffe når du ser henne "live". Hun er en tøff valp som går bort og hilser på alt. Alltid like glad og fornøyd.

Der er den nye stoltheten ja! Skal bli gøy å hilse på i Stord.

Ja, må innrømme at jeg er stolt av henne ja :P . Du faller nok for henne du også :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...