Gå til innhold
Hundesonen.no

Laster treigt for tiden


Recommended Posts

Skrevet

Er det bare meg, eller laster doggis treigt? Det har vært sånn de siste dagene, og spesielt ille er det når man har skrevet et innlegg og trykker på send. Det kjennes som det tar en liten evighet (jeg har ikke tatt tiden), og har ikke alltid vært sånn. Andre sider på den store verdensveven laster som normalt.

Skrevet

Jeg merker ikke noe forskjell på tid på døgnet, og selv på formiddagene hvor det er lite aktivitet i forhold til andre tidspunkt, går det treigt. Men det varierer også fra gang til gang. Altså; jeg kan skrive ett innlegg, og det tar lang tid å laste, mens det neste går det normalt kjapt med. Så kommer to-tre innlegg/sider som tar lang tid å laste igjen, og så kommer det kanskje to som går normalt. Skjønner du hva jeg mener? Det er veldig varierende i alle fall, og det er da snakk om fra minutt til minutt, og jeg føler ikke det har noe med tidspunktet på dagen å gjøre.

Skrevet
Har ikke merket at det har vært noe problem med ytelse.

Noe spesielt tid på døgnet?

Nei, hos meg er det likt hele tiden. I dag f.eks. har jeg vært innom med jevne mellomrom fra ni-tiden i morrest til nå klokken 22, og det har vært like treigt hele tiden.

Skrevet

Det som går treigest her er å poste ett innlegg, fra jeg trykker på legg til svar-knappen til det kommer opp..

(også hopper fortsatt siden opp til toppen når jeg trykker på qoute og ja jeg har gjort sånn som du snakket om...)

Skrevet
Heller ikke merket noe treighet...

Virker som vi trøderne har topp fart... :huh:

Ja, noen goder må vel dere få og :closedeyes: :)

Skrevet
Heller ikke merket noe treighet...

Virker som vi trøderne har topp fart... ;)

Er ikke jeg trønder? ;)

Skrevet
Er ikke jeg trønder? ;)

Ikke jeg heller, tydeligvis. ;)

Her er det fremdeles ganske treigt, og da særlig når jeg har trykket på send-knappen og venter på at innlegget skal komme opp. Også varierer det litt fra gang til gang (men ikke over en lengre periode, altså kan det være raskt ett minutt og kjempetreigt det neste), slik "Huldra" beskrev lengre oppe.

Skrevet

Det laster fortsatt tregt, så det hadde vært hyggelig med en ørliten tilbakemelding på det.. Liksom?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...