Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilderedigeringsprogram


Luis

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Hvilket bilderedigeringsprogram vil dere anbefale som er det enkleste og beste å lære seg ting med ??

Et som kan lastes ned gratis.

Finnes det noen som har norsk, dansk eller svensk tekst ??

Skrevet

Liten Homemade liste...

Vanskelighetsfaktor 1-5... 5 er vanskeligst å sette seg inn i...

Windows Paint = 1

Photofiltre = 2

Paint.NET = 3

Photoshop Elements = 3 (koster ~600kr)

Photoshop CS4 = 4 (koster ~12.000kr)

Gimp = 5 (pga. uvanlig grensesnitt for windowsbrukere, (gimpshop er ikke stort bedre)

Så, to gratis, enkle og kraftige verktøy er Paint.NET og Photofiltre.!

sjekk dem ut, nedlastingslink vedlagt.!

Vis meg gjerne en lovlig svensk nedlasting av adobe photoshop....?

Har kontaktet adobe angående noe lignende, å deres tale er klar, ALLE kopier av Adobe produkter som ikke er kjøp og registret er å regne som pirat. Adobe har da sin fulle rett å kreve penger/erstatning for produktet, gjerne gjennom rettslige instanser...

30dager gratis demo av Photoshop elements fås her.

Skrevet

Takk for god oversikt over flere ulike programmer.

Har du Tore eller noen andre noe erfaring med programmet Irfanview ??

Var inne der å kikket og det så ikke så vanskelig ut, og man kan laste ned versjoner på mange ulike språk, deriblandt Dansk, som er like greit å forstå som norsk.

Noen som har prøvd det, eller hørt om noen som har og som kanskje var fornøyd eller misfornøyd.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...