Gå til innhold
Hundesonen.no

Halla på dere :-)


zorbas

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

Jeg heter Stine, er 20 år gammel.

Min store interesse er hund og chinchilla.

Selv er jeg eier av en liten yorkshire terrier som heter espris belive in love ( Oliver) Han er en fantastisk liten hund på alle måter. Han har blitt hele familiens hjerte knuser!

Ellers så er ikke jeg så mye hjemme, er hos kjæresten min i sandefjord og boxere Ben og Buffy. Noen av dere har vel kanskje sett oss på utstillinger.

Buffy er 7 mnd vært med på valpeshow 8 ganger, hun har disse resultatene: 7 x BIR 2 X BIG 1 x BIS 2 og 1 X BIS 4

Det er jeg som handler Buffy på utstillingene.

Nå kan hun snart stille i junior, da skal vi også to turer til Sverige, den i stockhom i desember og den i Gøteborg i januar! Virkelig blitt bitt av utstillings basillen.

På nyåret kjøper jeg meg en boxer tispe dette ser jeg frem til :-)

Ta en titt innom Ben og Buffy sin hjemmeside da vel, og legg gjerne en melding igjen i gjesteboka, da blir de så glade :-)

http://mrmanu.hos.online.no

Skrevet

Hei!

Velkommen skal du være!

Velkommen som en av de få med boxer her inne!

Du kan jo kanskje legge til hjemmesiden på profilen også så folk kan trykke på www. for å komme inn på den også?

Skrevet

Heisann, og velkommen! Boxere er helt nydelige, og ben&buffy er ikke noe unntak.. Lykke til med et nytt sjarmtroll!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...