Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten tur på jordet


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg blir alltid i så godt humør av å se bilder av happy hunder og litt ekstra når digre Mona er med :rolleyes: Flotte bilder.

Skrevet

Ja, Siri ser stort sett ut som hun alltid har noe å gjøre :angry: Hvertfall når det finnes så morsomme ting som å løpe frem og tilbake å finne på!

Veldig artige bilder! Bridie og jeg vil veldig gjerne være med på et jorde engang! :whistle:

Du får si ifra om du tilfeldigvis befinner deg på et jorde i Vestfold engang :wub:

..ellers så er vi jo innimellom i Hamar, og det er vel ikke all verdens stykke fra deg?

Skrevet
Du får si ifra om du tilfeldigvis befinner deg på et jorde i Vestfold engang :wub:

..ellers så er vi jo innimellom i Hamar, og det er vel ikke all verdens stykke fra deg?

:whistle: Ja jeg pleier ofte å befinne meg HELT på jordet i Vestfold :P Men skal rope om jeg er i distriktet jeg. Ellers er det fritt frem til å rope når du skal til Hamar. Går ann å møte deg der da :angry:

Skrevet
:) Ja jeg pleier ofte å befinne meg HELT på jordet i Vestfold ;) Men skal rope om jeg er i distriktet jeg. Ellers er det fritt frem til å rope når du skal til Hamar. Går ann å møte deg der da ;)

Snakket nettopp med pappa i telefonen og han hintet til at det var jo VELDIG hyggelig når vi var der oppe på besøk :lol: Så skal se om vi har en helg om ikke så alt for lenge.. Har en bestemor som også trenger besøk.

Skrevet
Snakket nettopp med pappa i telefonen og han hintet til at det var jo VELDIG hyggelig når vi var der oppe på besøk :lol: Så skal se om vi har en helg om ikke så alt for lenge.. Har en bestemor som også trenger besøk.

Hyl på oss da!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...