Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor fikk jeg en rød rosett?


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

På beardisspesialen i slutten av august ble Symras resultat som følger (slik står det på dogweb): 1uk, 1ukk, cert, ck, 3BT. I tillegg ble hun BIR unghund, men det er vel en sånn uoffisiell greie i beardisklubben sin regi. Vi fikk en rosa rosett (ck), en nasjonalfarget (cert) og en helt rød som det står 1 premie på. Denne siste lurer jeg på. Hvorfor fikk vi den? Hun som satt i rosettbua virket litt usikker, kanskje vi ikke skulle hatt denne rosetten?

Skrevet

Når man får rød eller første premie kan man få rosetten til den. Noen klubber velger å ikke selge den, mens andre velger å gjøre det.

Skrevet

Hehe nei de færreste gidder å kjøpe den. Jeg kjøper de jeg får på NKK utstillinger. De er jo så store og flotte. Og før jeg fikk den siste dalmisen i hus var jeg mer bortkjemt med blå enn rød for å si det sånn:P

For å få rosett trenger du rød for å få rød rosett, men du kan også få rosett for HP, CK, CERT, CACIB og Res CACIB hvis jeg ikke tar helt feil. BIR og BIM får rosetter i ringen, de samme gjør de som blir plassert i gruppe (selv om jeg engang opplevde å ikke få rosett), BIS plasseringene får også rosett i ringen og det samme gjør de som blir champions:)

Tar jeg ikke feil så er BIR/BIM rosettene forskjellige for champions og ikke champions.

Skrevet

....og for en ENDA verre utstillingsdummie: må man KJØPE dem? For PENGER? Eller vinner man dem som i at du får de hvis bikkja var god nok for CK / HP / CERT / osv?

Skrevet
Tar jeg ikke feil så er BIR/BIM rosettene forskjellige for champions og ikke champions.

Nei, BIR/BIM-rosettene er de samme uansett.

....og for en ENDA verre utstillingsdummie: må man KJØPE dem? For PENGER? Eller vinner man dem som i at du får de hvis bikkja var god nok for CK / HP / CERT / osv?

Som regel må man det ja.

Skrevet
Får man kjøpt blå sløyfe og? Må jo ramme inn oom jeg av en eller annen grunn skulle få det :)

Enkelte steder kan du få kjøpt den.

Skrevet
Enkelte steder kan du få kjøpt den.

Hehe, på hundefestivalen i år, var det ei som skulle ha blårosetten, og han som sto i premieua sa at hun var den andre personen hittil i år som skulle ha den :)

Skrevet
Hehe, på hundefestivalen i år, var det ei som skulle ha blårosetten, og han som sto i premieua sa at hun var den andre personen hittil i år som skulle ha den :)

Den blå er viktig for andre championater, og har man en mindre pen hund og klarer å få en blå - så selvfølgelig skal man ha den blå rosetten om de har.

Skrevet
....og for en ENDA verre utstillingsdummie: må man KJØPE dem? For PENGER? Eller vinner man dem som i at du får de hvis bikkja var god nok for CK / HP / CERT / osv?

Noen klubber (NRK avd Ringerike f.eks) dele ut ALLE rosetter i ringen gratis :) Så joda, men skjønner at f.eks Moss HK og slikt ikke gjør det (trossalt liiiitt flere hunder der :) )

Martine: I Sverige har de jo rosetter i rødt, blått, gult, grønt og oransje som de bruker som både 1/2/3pr (1AK/2AK/3AK) og som plassering (1AKK, 2AKK, 3AKK) Så der kan du få for en 3pr til og med :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...